Ринок землі в Україні почне давати віддачу лише на п’ятий рік

Що одержать економіка та громади України від ринку землі? Таке питання поставили перед заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарасом Висоцьким учасники круглого столу на тему земельної реформи, який було організовано СУП разом із ALEXANDROV&PARTNERS. Про це повідомляє ІА «Інфоіндустрія».Заступник міністра визнав, що протягом перших п’яти років економічний ефект від запровадження ринку землі буде невиразним, треба брати триваліший період, скажімо, десять років. Перших 3-5 років будуть характеризуватися активним інвестуванням у землю, а тому виробники не зможуть вкладати серйозні кошти в будівництво елеваторів, переробку, техніку.

Але спаду виробництва в АПК не передбачається. Чому? Згідно з розрахунками міністерства, протягом перших чотирьох років  аграрії зможуть придбати близько 25% угідь. Першого року – 10%, другого – 7%, третього – 5%, четвертого – 3% за середньою ціною $2139. Виробники зможуть доволі успішно справитися з цим фінансовим навантаженням, оскільки 85% із них потраплять до програми компенсації облікової ставки кредиту, взятого на придбання сільгоспугідь.

Такий кредит видаватиметься з обмеженням не більше 5 млн грн на особу, за які він може придбати 500 га. Тобто аграрії практично не вилучатимуть обігові кошти, які їм необхідні для виробництва. А тому підстав для спаду обсягів виробництва немає. Але вже на п’ятий рік інвестиції в землю почнуть давати віддачу. Очікується, що ринок землі даватиме щорічну прибавку до ВВП країни в обсязі 3-5%.

Прибутки ОТГ від ринку землі збільшаться вдвічі, вважає заступник міністра. По-перше, через зростання вартості оренди землі, по-друге, через збільшення розміру ПДФО, та через прямий продаж. Не треба боятися, що аграрії після запровадження ринку землі відмовляться від утримання соціальної сфери. Вони витрачали на ці цілі в середньому 100 грн/га. В цілому село одержувало щороку 3 млрд 800 млн грн. Але в результаті підвищення та вирівнювання податку на землю ОТГ одержать 3 млрд 900 млн грн. «Треба рухатися у той бік, коли громада не буде випрошувати гроші та перебувати в залежності від когось, а стабільно одержувати гроші і самостійно ними розпоряджатися», – сказав Тарас Висоцький.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry