росія готова порушити правила, аби продовжити «зернову угоду»

російська сторона готова до продовження Чорноморської зернової ініціативи після закінчення її терміну 18 березня, однак, тільки на 60 днів.

Про це після завершення переговорів із представниками ООН у Женеві заявив заступник міністра закордонних справ рф Сергій Вершинін.

Вершинін зазначив, що надалі позиція росії визначатиметься ситуацією з сільськогосподарським експортом рф, включно з банківськими платежами, логістикою та постачанням аміаку трубопроводом «Тольятті — Одеса».

Водночас Вершинін стверджує, що заявлені раніше США, ЄС та Великою Британією санкційні послаблення для російського продовольства й добрив на ділі «не працюють», і заявив про проблеми у російських експортерів.

Українська сторона наголосила, що пропозиція росії продовжити «зернову угоду» на 60 днів суперечить самій угоді, оскільки та передбачає продовження лише на 120 днів.

У свою чергу, представник генсека ООН Стефан Дюжаррік заявив, що організація працює з усіма сторонами, які мають стосунок до Чорноморської зернової ініціативи, і вживає всіх можливих зусиль для її збереження.

На уточнювальне запитання про озвучену російською стороною можливість продовження угоди на 60 днів він сказав, що не «вдаватиметься в деталі прямо зараз». Інформація про позицію ООН щодо цього питання, ймовірно, надійде з Женеви, додав Дюжаррік.

 

Інфоіндустрія за матеріалами hromadske.ua

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry