Ще один прилад для моніторингу хвороб рослин

Пристрій, розроблений як частина проекту AHDB під керівництвом, надає інформацію про присутність повітряних спор в режимі реального часу та потенційно може допомогти фермерам ефективніше застосовувати фунгіциди.

У проекті також було розроблено кілька методів, що базуються на ДНК, для виявлення спор патогенів, що знаходяться в повітрі.

“Автоматична споропастка ДНК”, розроблена компанією Burkard Manufacturing, живиться від мережі та видає регулярні сповіщення про наявність спор, які можуть вплинути на культури.

Цей пристрій має здатність обробляти великі обсяги повітря та здатний ефективно зібрати спори розміром 4 мкм. Після зібрання спори обробляються, щоб вивільнити ДНК для ідентифікації за допомогою ряду лабораторних аналізів “в пастці”. Результати потім надсилаються на сервер, завдяки внутрішньому маршрутизатору 4G.

Джон Вест, який керував проектом в Rothamsted Research, сказав: “Ця технологія знаходиться на первинному етапі розробки, але її потенційна потужність неймовірна. Пастка може перевіряти на наявність до трьох різних збудників у зразку на день. Дані про погоду, зібрані на борту метеостанції, також можуть надсилатися кожні 10 хвилин”.

Нові тести були розроблені для наступних патогенів: Pyrenopeziza brassicae, Sclerotinia sclerotiorum, Zymoseptoria tritici, Rhynchosporium, Oculimacula, Alternaria.

Дослідники також розробили тести для виявлення змін чутливості потогену до фунгіцидів.

Катерина Гарман, одна з керівників проекту AHDB, сказала: “Автоматичне захоплення спор вже не є футуристичною перспективою. Перші комерційні машини, швидше за все, будуть доступні найближчим часом”.

Інфоіндустрія за матеріалами ahdb.org.uk

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry