Ще зменшувати ціни на свинину вже було неможливо

У кінці червня ціни на ринку живця свиней відновилися після раптового піке у середині місяця. Позитивну цінову динаміку відзначають аналітики Асоціації «Свинарі України» за результатами щотижневого моніторингу закупівельних цін.

Цінові перемовини операторів ринку живця свиней забійних кондицій завершилися «розворотом» цінового тренду. Так, після раптового падіння у середині місяця, котирування частково надолужили втрачені упродовж червня позиції: більшість товарних партій цього тижня закуповували по 55-56+ грн/кг, хоча місцями озвучували як вищі, так і нижчі цінові пропозиції. Середньозважена ринкова позначка цього тижня склала 55,1 грн/кг.

Відгуки операторів про рівень ринкової активності суттєво різняться. Так, якщо частина заготівельників повідомляє про епізодичні відмови від попередньо замовлених партій, а інші констатують, що не повною мірою змогли задовольнити попит та отримують додаткові замовлення, решта свідчить про відносну сталість продажів останніми тижнями. Неоднорідність спостережень породжує зокрема і помітна розбіжність цін на охолоджені свинячі півтуші, яку, за відгуками переробників, спричиняють як широкий діапазон цін заготівлі, так і перехідні залишки з минулого тижня.

Разом із тим, переробники готуються до подальшого зміцнення цін на живець. Утім, на їх думку, від того, як сильно підвищиться ціна наступного тижня, залежатиме тривалість позитивної цінової динаміки: частина сподівається на помірний підйом, який з більшою ймовірністю стане не точковою зміною, а стане послідовним продовженням тенденції відновлення котирувань.

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry