Що продавав і скільки заробив Аграрний фонд у першому кварталі 2020 р.

Впродовж І кварталу 2020 року Товариством було реалізовано 47 тис. тонн зерна, 13 тис. тонн борошна та 85 тис. тонн мінеральних добрив за рахунок чого було отримано 53,8 млн грн валового прибутку.

 

 

Впродовж І кварталу Товариством було погашено 413,5 млн грн кредитної заборгованості (в повному обсязі погашено кредитну заборгованість в АБ «Укргазбанк» в сумі 181,0 млн грн та частково в АТ «Укрексімбанк» в сумі 232,5 млн грн). Також було сплачено 7,5 млн грн штрафу за порушення попереднім керівництвом умов кредитного договору з АБ «Укргазбанк».

 

Отриманий за звітний квартал фактичний збиток спричинений великими борговими та іншими невиконаними попереднім керівництвом зобов’язаннями. Серед них:

 

— Значне кредитне навантаження та нарахування зобов’язань з податку на додану вартість при реалізації уцінених запасів.

 

— Зростання курсу гривні до долара США призвело до виникнення від’ємної курсової різниці насамперед внаслідок переоцінки заборгованості по валютному кредиту в АТ «Укрексімбанк» в сумі 128,0 млн грн (у складі інших операційних витрат).

— Витрати на сплату відсотків по кредиту та супутніх витрат на супроводження та обслуговування кредитного договору склали 45,2 млн грн (у складі фінансових витрат).

— Податкові зобов’язання з податку на додану вартість, нараховані при реалізації уцінених запасів склали 45,8 млн грн (у складі інших операційних витрат).

Виникнення податкових зобов’язань на умовний продаж зумовлено тим, що ведення фінансового-господарської діяльності попереднім керівництвом призвело до неможливості здійснення продажу запасів Товариства через їх завищену вартість. Тому у грудні 2019 року було сформовано резерв уцінки запасів для приведення їх до ринкової вартості. При реалізації уцінених запасів нараховуються зобов’язання з податку на додану вартість на різницю між історичною вартістю закупівлі та чистим доходом від реалізації товару.

 

Інфоіндустрія за матеріалами agrofond.gov.ua