Скільки коштуватимуть живі свині у закупівлі найближчого тижня

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» оприлюднив власний прогноз закупівельних цін на 20 – 26 липня 2020 р.: 42—43 грн/кг на свиней живою вагою.

Про це повідомляє Прес служба Асоціаціїі, – розповідає ІА «Інфоіндустрія».

Прогнозні ціни на живця дещо зміцнилися через поточну макроекономічну ситуацію в Україні: коливання валютних курсів загальмувало імпорт м’ясної сировини; попит на внутрішньому ринку – сталий. У подальшому, очевидно, відновлення роботи зупинених м’ясопереробних підприємств Німеччини призведе до надлишку пропозиції свинини, особливо за умови блокування поставок Китаєм. Значна частина свиней у Німеччині затрималася на свинокомплексах, отже пошук альтернативних експортних напрямів для виробників є нагальним.

В країнах Європейського Союзу зберігається період невизначеності. Аналітики галузі не дають чітких прогнозів щодо подальшої зміни цін на ринку, оскільки немає інформації щодо тривалості припинення роботи потужних м’ясопереробних підприємств. Лише впродовж минулого тижня ціни на свиней у Німеччині просіли відразу на 8%. В інших країнах ЄС ціни є сталими або спостерігається несуттєве їх зниження. Так само невизначеними лишаються перспективи експортних потоків, які були призупинені Китаєм упродовж останніх тижнів. Станом на ранок 16 липня жодних уточнень щодо перспективи зняття обмежень не оголошено.

Подробиці про розгортання ситуації на глобальному ринку та про її можливі наслідки для внутрішнього ринку України – у статті “Чому ціни на свиней в Україні знижуються — огляд Асоціації «М’ясної галузі”.

Як повідомляла ІА «Інфоіндустрія», Асоціація «М’ясної галузі» започаткувала Програму розвитку м’ясної індустрії України «Нове свинарство 2025» . Вона реалізовується у партнерстві із Центром підвищення ефективності в тваринництвіта сприятиме швидкому досягненню результатів у зниженні собівартості та виході України на конкурентний з основними країнами-експортерами свинини рівень ефективності вирощування свиней.
ІА «Інфоіндустрія»