Створять дорожню карту щодо безпечної утилізації непридатних пестицидів

Мінприроди підготує дорожню карту обласним державним адміністраціям щодо загальних умов проведення публічних закупівель з екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення та знешкодження непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин (відходів пестицидів). Про це йшлося на нараді в Міністерстві, що відбулась днями в столиці.

На зібранні обговорювали питання щодо стану поводження та перспектив вирішення екологічно безпечного знешкодження небезпечних відходів пестицидів та гербіцидів. Йшлося про обсяги фінансування та механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Здійснення природоохоронних заходів».

Вирішення питання екологічно безпечного знешкодження чи утилізації  непридатних до використання відходів пестицидів, накопичених у країні за Радянських часів, набуло загальнодержавного значення. І на сьогодні, за даними Мінприроди, у 719 складах 15 областей України зберігається 8199,167 тонн непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин.

За даними інвентаризації, проведеної управлінням агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, у 7 районах Черкащини міститься 282,371 тонн таких небезпечних відходів. Із них 240 тонн – у смт Єрки Катеринопільського району, що становить 85% від загального обсягу накопичених.

Нагадаємо, облдержадміністрація направила запит до Мінприроди щодо виділення 12,24 млн грн з державного бюджету на знешкодження 240 тонн відходів пестицидів, що зберігаються на території Єрківської ОТГ.

Також Кабінет Міністрів оприлюднив постанову №1212 про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їхньою утилізацією, дозволивши вивозити пестициди за кордон для екологічно безпечної утилізації чи здійснювати таку утилізацію в Україні за наявності необхідних потужностей.

Інфоіндустрія за матеріалами ck-oda.gov.ua