У базиліку з Ізраїлю було виявлено південного американського мінера

Перший, офіційно зафіксований випадок виявлення даного шкідника.24 травня 2018 року при проведенні фітосанітарного контролю імпортних вантажів в м/п «Бориспіль – аеропорт» Київської області у вантажі зелені свіжої, а саме у базиліку, вагою 0,06 тонн, походженням з країни Ізраїль, було виявлено, карантинний шкідник, відсутній в Україні – південний американський мінер  (Liriomyza huidobrensis Blanc.).

Південний  американський мінер пошкоджує рослини з 14 ботанiчних родин не надаючи явної переваги якійсь конкретній родині. Зокрема це оранжерейнi, декоративнi, овочеві, бобовi культури, цукровий буряк та iн.

В Південній Америці цей мінер – один з головних шкідників картоплі. В Європі південний американський мінер – головний шкідник хризантем, примули, вербени, салату, квасолі, огірків, селери.

Личинки мiнують листки та черешки. Внаслiдок цього руйнуються клiтини, якi мають хлорофiл i здатнiсть рослини до фотосинтезу знижується. Сильно пошкоджені листки опадають, зали­шаючи стебла рослини незахищеними вiд вiтрy, бутони та молодi плоди зазнають сонячних опiкiв. Наявнiсть непомiтних мiн личинок i проколiв імагo в листках садових та декоративних рослин, в подальшому можуть значно знизити урожай пошкоджених рослин. Молодi рослини i паростки уповiльнюють розвиток i гинуть.

Розповсюджується  на великi вiдстанi  з матерiалом рослин-живителів, частіше, зі зрізаними квітами. Слiд вiдзначити, що перiод зна­ходження хризантем у вазi (1-2 тижні) достатнiй, щоб мінер закiнчив свiй цикл роз­витку. Дорослi особини здатнi перелiтати на короткі вiдстанi (в межах одного поля або однієї теплиці).

Фітосанітарні заходи: заражений вантаж затримано, до нього будуть застосовані фітосанітарні заходи відповідно до чинного законодавства.

З метою недопущення подібних випадків до країни-експортера –Ізраїль буде надіслана нотифікація про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам України.

Інфоіндустрія за матеріалами Дерпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry