Українське виноробство та виноградарство на краю прірви

17-18 серпня в Запоріжжі має відбутися П’ята виставка-конференція «Золоте гроно-2019», яка організовується компанією «Інфоіндустрія» за підтримки канадського проекту UHBDP. Для участі в цьому заході вже зареєструвалося близько 700 виноградарів та виноробів Одеської, Миколаївської, Запорізької, Херсонської та інших областей України.За традицією учасники конференції обговорюватимуть проблеми виноградарства та виноробства. Треба сказати, що ситуація в цій галузі протягом останніх трьох років значно погіршилася. Через зменшення споживчого попиту, втрату традиційних ринків у ближньому зарубіжжі вирубуються виноградники, закриваються підприємства, які виробляють вина та соки. Нещодавно з ініціативи виноградарів та виноробів в Мінагрополітики відбувся круглий стіл із обговорення проблемних питань виноградарської галузі під головуванням в.о міністра аграрної політики та продовольства Ольги Трофімцевої. В розмові брав участь народний депутат України Антон Кіссе, представники відомих господарств та заводів.

Заступник директора із загальних питань ТОВ ПТК «Шабо» Юрій Шелехов, запропонував провести імпортозаміщення в кафе та ресторанах, переглянути мінімальну ціну на біле столове тихе вино в бік збільшення, висловився про недоцільність перейменування коньяку, і заявив про готовність підприємства закупити 2,5 тис т ягід для недопущення вирубування виноградників в регіоні.

Член наглядової ради ПАТ «Коблево» Віра Козлівська говорила про те, що найбільшою проблемою є висока собівартість винограду, і низькі ціни на нього.  Експорт виноробної продукції скоротився, на сьогодні на підприємстві великі запаси виноматеріалів, запропонувала за прикладом Молдови створити спільно з державою виноградарями та виноробами спільне об’єднання для лобіювання інтересів галузі, наголосила на необхідності створення виноробної лабораторії, для аналізу вітчизняної та імпортної продукції

Представниця Guliev Vine Group Юлія Комарова висловилася проти необґрунтованого підняття акцизу та мінімальних цін на вина ігристі, що призвело до скорочення ринку, обмеження імпорту імпортних газованих напоїв, які своїм виглядом нагадують вина ігристі.

 Учасники круглого столу пропонували провести семінар для малих виноробів, запровадити спеціальність виноградар – винороб, розробити документацію на виробництво віскі, підготувати проект Указу Президента України про встановлення свята Виноградаря та винороба України, ввести в дію електронний реєстр малих виноробів, розробити дорожню карту розширення виноградних зон, запровадити бренд «Українське вино».

–Мене хвилює підтримка малих виноградарів та виноробів,  – говорить відомий виробник органічних вин з Одещини Валерій Петров, який брав участь у цій розмові. – Ну ось дивіться: вартість саджанців горіхів відшкодовується в розмірі 90%, а винограду всього – 15%. Це нікуди не годиться. Виноградар, особливо малий, в таких умовах вижити не зможе. В той же час саме завдяки дрібним виробникам за кордоном досягається висока якість продукції. Тому що якість визначає споживач, якщо ти зробиш халтуру, він до тебе вже не прийде, чим більше малих виробників, тим більша конкуренція, тим більший вибір у споживача.

На жаль, ринок органічних вин поки що обмежений. Зубожіння привело до того, що люди шукають дешевше, щоправда, ті, хто побував за кордоном і там спробував місцеве вино, починають шукати таке і тут. Я вважаю, що органіка стане трендом і буде користуватися попитом років через п’ять. Я раджу колегам сьогодні починати займатися органічним виробництвом, щоб через 5 років вийти на нормальні обсяги. В нас є непогані умови для органічного виробництва, бо є чимало земель, які давно не бачили хімії. Щодо цьогорічного сезону: врожай буде нижчим на 20-30%. У мене чотири сухих, два напівсухих, три солодких вина, тобто діапазон достатній для того, щоб задовольнити будь-який смак…

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry