В Україні зупинено реєстрацію пестицидів і агрохімікатів: громадськість звернулась до Прем’єра

Громадська спілка «Український контроль аграрного захисту» звернулась до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо ситуації з реєстрацією пестицидів і агрохімікатів. 

 

Як зазначається, Кабмін постановою від 27 травня 2020 р. № 425 реорганізував роботу Міністерства енергетики і захисту довкілля, в результаті чого функції були розподілені між  Міністерством енергетики і Міністерством захисту довкілля і природних ресурсів. Це призвело до плутанини в системі реєстрації препаратів і внесення їх до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, виконання митних формальностей, затвердження тарних етикеток та забезпечення корисною хімією аграріїв.

 

За даними спілки існують затримки від двох і більше тижнів, що не дає можливості розпочати випробування препаратів і їх випуск виробниками, призводить до збитків всіх сторін аграрного сектору.

 

У спілці наполягають, що робота щодо реєстрації фактично заблокована та убачають у цьому загрозу продовольчій безпеці країни через втрату врожаю с/г продукції, поширення фальсифікату і контрабанди, дефіциту деяких засобів ЗЗР та підвищення вартості препаратів для аграріїв.

 

Можливий способом вирішення ситуації – тимчасове делегування функцій реєстрації Міністерству енергетики, до створення та початку функціонування Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Саме це пропонують в «Українському контролі аграрного захисту».

 

 

 

Інфоіндустрія