Вчені довели: рослини вміють світиться “від щастя”

Розвиток надчутдивих приборів дозволив нам вивчати мову рослин. Для людини вона непомітна, адже вони розмовляють дуже тихим звуком та дуже слабким випромінюванням.

Один із методів аналізу фотосинтезу є вимірювання флуоресценції (один із способів світіння) під назвою SIF. SIF (індукована сонцем флуоресценція) є побічним продуктом фотосинтезу. Фактично вона є нормальною втратою енергії рослиною, на кшталт того, як людське тіло випромінює тепло. Вимірювання інтенсивності такого світла дозволяє оцінити якість фотосинтезу.

В рамках ексрерименту вчені заклали кілька ділянок сої, половину з яких помістили у стресові умови. За допомогою портативного приладу вдалося виміряти SIF. Як виявилося, в окремі фенофази “застресовані” рослини випромінювали до 36% SIF менше, ніж контрольні.

Перевага цього методу заключається в тому, що прибор не потребує безпосереднього контакту з рослиною. Виміряти SIF можна з літака, що летить на висоті 1 км. В перспективі цю технологію можна перенести на супутник в допомогу NDVI.

Повідомляє SeedWorld

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry