Як організувати облік пального на сільськогосподарських підприємствах

Для нормального, безперебійного функціонування сільськогосподарських підприємств створюються стоянки власної і залученої техніки. На зазначених стоянках зазвичай організовуються місця для видачі палива з пристосованими для цього резервуарами пального. Про автоматизацію обліку пального розказав Ростислав Король, Бізнес аналітик компанії We.Code, член Всеукраїнської Спілки Автоматизаторів Бізнесу, під час конференції «Агромоніторинг 2021».

У розумінні податкового кодексу пальне є підакцизним товаром (за операціями по пальному сплачується окремий акцизний збір), а тому зазначені товари повинні зберігатися на “акцизному складі”. Пункт 14.1.6 Податкового кодексу України містить визначення поняття “акцизного складу”, який зводиться до розуміння місця виготовлення, продажу і зберігання пального.

До липня 2019 року застосовувалося положення, згідно якого сільськогосподарським товаровиробникам, що зберігав паливо і використав його для власних потреб, не потрібно було здійснювати ніяких додаткових дій.

З липня 2019 року застосовується нове розуміння “акцизного складу” і нові правила роботи з пальним, які стосуються в тому числі сільськогосподарських виробників.

Так визначення акцизного складу (стосується пального) буде виглядати наступним чином:

Акцизний склад – приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, обробки (переробки), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

У той же час не є акцизним складом:

приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження і зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб’єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи);

власник або користувач такого приміщення або території – отримує протягом календарного року паливо в обсягах, які не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії);

приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження і зберігання пального, власником або користувачем яких є суб’єкт господарювання – платник єдиного податку четвертої групи, отримує протягом календарного року паливо в обсягах, що не перевищують 10 000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії).

Для автоматизації обліку пального розроблено модуль “BAS. Модуль обліку акцизного палива” є розширенням для конфігурацій “BAS Бухгалтерія ПРОФ” та “BAS Бухгалтерія КОРП”.

В 3-у кварталі 2021 планується інтеграція акцизного модуля з “BAS АГРО. Бухгалтерія”.

При встановленні розширення встановлюється режим “Редагується зі збереженням підтримки” на корінь конфігурації. Необхідно для встановлення режиму сумісності 8.3.14, при якому підтримується робота розширення в повному обсязі.

Призначення модуля:

Автоматизація документообігу підприємства під час здійснення господарських операцій з пальним, відповідно до вимог українського законодавства.

Звіти, що містить доповнення, надають користувачу можливість відстежувати рух підакцизних товарів, прогнозувати об’єм акцизного реєстраційного ліміту.

Модуль надає можливість врахування густини пального для перерахунку тон (кілограм) в літри. Кількість товарів, що надійшла та реалізована, відображаються в літрах при температурі 15°C.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry