Як зіпсувати «особисте життя» капустяної молі, точна агрономія та внесення рідких добрив – у жовтневому випуску журналу «Агроіндустрія»

Вона, як і платтяна міль, вважає за краще жити тихо, не показуючись. Але збитки аграріїв від її життєдіяльності не можна порівняти з зовнішньою непоказністю. Капустяній молі властиві відмінний апетит та здатність харчуватися геть усіма хрестоцвітими, як культурними так і бур’янами. А метелики справно розкладають яйця на хрестоцвіті культури в зоні досяжності.

Ареал проживання шкідника розширюється – глобалізація пішла йому на користь. Тому капустяну міль можна виявити в Індії, Таїланді, Британії та Сибіру. Щорічно ця комаха завдає шкоди на 4-5 мільярдів доларів. При цьому її важко знищити: кожні 2-3 роки з’являються популяції, стійкі до самого «свіжого» і сучасного інсектициду. А може просто зіпсувати «особисте життя» капустяної молі? Це реально, прочитавши рубрику «Агролікар» у жовтневому номері журналу, де розглядаються всі можливі методи боротьби з комахою. Та запасіться терпінням, стаття чимала, а продовження вийде в листопаді. То ж не забудьте і про завчасну передплату видання. Секретна зброя лише у друкованій версії!

Достойною українською відповіддю американському бебі-корну став новий сорт солодкої кукурузи – Діадема. Ця салатна кукурудза має помірний вміст цукру, споживається вся разом із качаном, збирається на стадії до молочної стиглості, коли тільки починає цвісти, зерна дуже м’які, тендітні. Її можна зрізати, а можна відламувати маленькими качанчиками. Про селекцію солодкої кукурудзи читайте у рубриці «Нішеві культури».

Для ефективного росту рослин у початковий період незамінним є розташування добрив у безпосередній близькості від насіння. Це забезпечує технологія ультралокального внесення рідких стартових добрив In-Furrow (або Pop-Up), яку рекомендує використовувати НВК «Квадрат». При цьому досягається найвищий коефіцієнт використання елементів живлення, що дозволяє отримати стартовий ефект за істотного зниження норми порівняно з іншими способами внесення добрив.

Компанія НВК «Квадрат» була першою на українському ринку, що запропонувала вітчизняному аграрію преміальні рідкі стартові добрива марки Квантум-Діафан. Принциповою відмінністю цих добрив є висока чистота сировини, безбаластність і низький сольовий індекс, що робить їх максимально безпечними для насіння і проростків. А сольовий склад забезпечує швидке поглинання і засвоєння рослинами.

Де брати техніку для внесення рідких добрив? Читайте у нашій одноіменній рубриці. Системи внесення рідких добрив виробництва компанії А3Tech-Україна – це комплекс інноваційного обладнання, що дає можливість ціленаправлено та точно внести рідке добриво безпосередньо в посівне ложе чи в іншу зону його ефективної дії. Ця система з легкістю монтується як на культиватор, зернову сівалку, так і на сівалку точного висіву, незалежно від виробника, та працює індивідуально (незалежно), без задіяння електричної чи гідравлічної систем дозування і висіву за рахунок електричного приводу системи дозування рідких добрив. Кількість внесення заданої норми виставляється та регулюється за допомогою звичайного мобільного пристрою – смартфону чи планшета.

Увага! Вперше журнал «Агроіндустрія» пропонує читачам придбати техніку дешевше. Лише у друкованій версії є відрізний купон на ексклюзивну знижку!

Передплати! Телефонуй 067-536-91-39

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry