З’їли дванадцять відсотків

За жовтень свинина у роздріб подешевшала. Але це помітно тільки аналітикам.

Зниження цін на охолоджену свинину на полицях супермаркетів за підсумками щомісячного моніторингу відзначають аналітики Асоціації «Свинарі України».

Протягом жовтня середня ціна охолодженої свинини на полицях супермаркетів втратила 2%, а середньомісячна знизилася на 0,7% — до 206,5 грн/кг:

«Помітнішим за середній рівень було зниження цін на стейк та свиняча вирізку, які втратили 1,3% та 1,0% відповідно. Окрім преміальних частин відповідне здешевлення торкнулося і цінників свинячої лопатки. Зниження середньомісячних цін інших відрубів не перевищило 1 грн/кг», — коментують у профільному об’єднанні.

Хоча у жовтні роздрібні ціни на свинину «відгукнулися» на зміну закупівельних, зниження останніх було значно помітнішим, зауважують в АСУ:

«Ціни на свинину живою масою восени традиційно знижуються у відповідь до сезонної зміни попиту та пропозиції на ринку. Цьогоріч середня жовтнева ціна втратила 11.8% проти вересневої позначки, проте зміна роздрібної ціни мінімально відобразила досить драматичне коливання котирувань на сировинному ринку».

З іншого боку, темпи зниження роздрібних цін на свинину «синхронізувалися» із курятиною: «За підсумками жовтня середня ціна курятини також послабилася, втративши 0,6% порівняно з попереднім місяцем (до 131,3 грн/кг в середньому), тоді як середня ціна охолодженої яловичини, навпаки, додала 1,7% (до 380 грн/кг, відповідно)».

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry