За потепління можливий масовий розвиток хвороб рослин

Через високий рівень ураженості рослин озимини можливий масовий розвиток хвороб за потепління.За результатами лабораторного аналізу рослин озимих пшениці, ячменю, жита, відібраних з монолітів, виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси (0,5-1%, в осередках Запорізької, Київської обл.), септоріозу, гельмінтоспоріозу (0,5%), кореневих гнилей (1% рослин в осередках Чернівецької обл.), інших хвороб. Рослини озимого ріпаку уражені переноспорозом (0,5-1%).
За потепління через високий рівень ураженості рослин озимини можливий масовий розвиток хвороб. Тому, ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів буде ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами.
Фітоекспертизою насіння ярих зернових та зернобобових культур встановлено зараженість його збудниками альтернаріозу, гельмінтоспоріозу, фузаріозу, аскохітозу, бактеріозу, плісені тощо в межах 3-10% (Вінницька, Львівська, Чернівецька обл.), що свідчить про обов’язкове оздоровлення насіння шляхом протруювання його за 2-3 тижні до сівби препаратами відповідного спектра фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.
Перевіркою насіннєвого, продовольчого та фуражного зерна в зерносховищах усіх форм власності виявлено 9-54% його засміченого комірними довгоносиками, борошноїдами, великим борошняним хрущаком, кліщами, гороховим зерноїдом тощо за чисельності 2-5 екз на 1 кг зерна. Тому, контроль за станом збереження зерна та зернопродуктів варто проводити постійно і в разі виявлення живих комірних шкідників приступити до обеззаражування збіжжя через фумігацію дозволеними препаратами відповідно до діючих рекомендацій.
Також необхідно для відводу талих вод провести очистку снігу навколо складів. Інакше, при підвищенні температури навколишнього повітря цей сніг розтане, і вода буде стікатися в сховище, підвищуючи вологість насіння. А це вже є сприятливою умовою для розвитку комірних кліщів, які завдають великої шкоди насінню при неправильному зберіганні. В першу чергу кліщі ушкоджують зародок насіння, знижуючи тим самим їх схожість, забруднюють насіння шкірками, екскрементами. Масове розмноження кліщів у період зберігання насіння призводить до різкого підвищення їх температури і вологості, тобто самозігрівання.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry