Забезпеч себе сам, не чекай Херсона

Сезон баштанних у розпалі: урожай збирають у тих регіонах, де раніше ці культури не вирощували.

Вже другий рік поспіль пропозиція херсонських кавунів в Україні через низку причин обмежена. Тому, аби частково покрити дефіцит, чимало фермерів вирішили додати баштанні до портфелю культур, які вони вирощують.

Так, фермер Андрій Калініченко з Миргорода Полтавської області почав збір урожаю кавуна. За його словами, висіяв він їх 15 квітня. Перші баштанні плоди завважки 4-8 кілограмів, але є і більші. Реалізовує зібраний урожай фермер гуртом.

– Сорт Талісман росте на площі 0,4 гектара, Арашан – на 1 гектарі, а на решті ділянки росте сорт Топ Ган, – зазначив фермер.

Водночас ПСП «Дружба» з села Очеретувате на Полтавщині, цьогоріч зможе забезпечити кавунами усю Полтавську область. Агроном Євгенія Сурмило розповіла, що господарство минулого року засіяло 9 гектарів баштанних культур. Вирощують різні сорти кавунів, серед яких – Продюсер, Кримсон Світ, Вогник.

Окрім того, все чимало фермерів заходу України також висіяли на своїх ділянках кавуни та дині, зокрема у тих регіонах, де раніше ці культури не вирощували. Так, у селі Велика Кісниця, що на півдні Вінниччини, місцевий мешканець Андрій Федик вже засіяв кавунами 0,7 гектара біля свого дому. Торік він теж вирощував кавуни й попри поганий урожай, зміг отримати 100 тисяч гривень прибутку, повідомляє сайт jagodnik.info.

На Рівненщині фермери також засівають свої землі кавунами. Це нетипово для регіону, але з’явилася ніша на цей продукт, і тому цього року їх висадили чимало. Наприклад, всього за 20 км від Рівного висадили 12 гектарів кавунів.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry