Завод «КВС-УКРАЇНА» вже прийняв насіння на доробку з більш, ніж 90% виробничих посівів

Сучасний комплекс з кондиціювання насіння ТОВ «КВС-УКРАЇНА» в м. Кам’янець-Подільський вже прийняв на доробку насіння з понад 90% посівних площ під виробництвом, зосереджених в Хмельницькій, Тернопільській та Вінницькій областях.

За останніми даними, в цьому сезоні ми маємо рекордні показники врожайності гібридів кукурудзи селекції KWS на даних ділянках, чому сприяли, перш за все, якісна робота команди польового виробництва та погодні умови під час цвітіння і наливу зерна. Тому отримане насіння буде найвищої якості і відповідатиме всім стандартам KWS.

Нагадаємо, що нашою компанією було розроблено власні стандарти якості насіння, які на порядок вищі за українські, зокрема:

фізична чистота – 99,5%
схожість – 94%
ColdTest – 88%
вологість – 12,5%
маса тисячі зерен – 220-360 г
генетична чистота:
сторонніх – не більше 0,75%
самозапилених – не більше 2,0%
У лабораторії контролюють усі показники якості насіння, яке доробляють на заводі. Проби відбирають на кожному технологічному етапі доробки, а під час сушіння – що півгодини.

Наразі насіння, яке вже пройшло перший цикл виробництва (прийом сировини, відбір зразків на лабораторний аналіз, очищення від листостеблової маси, відбір нетипових та уражених хворобами качанів, сушка, обмолот з попередньою очисткою), поміщене в октабіни на тимчасове зберігання на складі сировини, і вже скоро відбуватимуться наступні етапи доробки (калібрування, очищення від битого насіння, протруювання, пакування і палетизацію) перед тим, як потрапити на склад готової продукції.

Розповімо детальніше про технологічні процеси, які зараз відбуваються на нашому заводі.

1. Прийом сировини

 

Вантажівку, що потрапила на територію заводу, спочатку зважують (максимальне навантаження ваг до 80 т) і далі вона прямує на розвантаження. Завальна яма передбачає як бічне, так і заднє розвантаження автівки.

 

Підлога завальної ями рухома, її сегменти рухаються вперед-назад, чим забезпечується  рух сировини в ямі.

Продуктивність розвантаження завальної ями становить 30 т/год. З неї качани кукурудзи прямують транспортерами в цех сортування та очистки від листостеблової маси.

2. Відбір зразків на лабораторний аналіз

 

З кожної партії відбираються зразки качанів кукурудзи на лабораторний аналіз для контрольного визначення вологості, рівня захворюваності та схожості насіння.

3. Очищення від листостеблової маси

 

Рух качанів кукурудзи по лінії зняття листостеблової маси.

Чотири «Хаскери», які відділяють качани від обгорток, обладнані прогумованими вальцями, що рухаються по два у внутрішньому та зовнішньому напрямках, захоплюють обгортку та бережно її відривають.

4. Сортування качанів

Після механічного відділення обгорток, качани візуально оглядають працівники цеху і за потреби вилучають нетипові та пошкоджені качани.

5. Сушіння зерна

Наступним технологічним етапом є сушіння зерна.

 

Двопрохідна реверсивна сушарка (сушильний цех), має загальну продуктивність висушування насіння обсягом 12 тис. т у качанах. Пальники сушки працюють на природному газу, сушіння проводиться при температурі повітря не більше 40°С, реверсним способом. На цьому етапі теж відбувається контроль з боку лабораторії по визначенню вологості насіння і качана, тобто, доки вологість насіння не досягне 10-14 %, а качана – 9-12 %. Цикл сушки однієї камери складає 3-4 доби.

За процесом сушки зерна здійснюється цілодобовий автоматичний контроль.

6. Обмолот та попередня очистка

Після сушки качани потрапляють на пост обмолочування, продуктивність якого складає 20 т/год, де відбувається відокремлення зерна кукурудзи від стрижнів.

 

Обмолот насіння з попередньою очисткою (відразу при обмолоті відбирається замале та завелике насіння).

7. Зберігання в октабінах

Після обмолоту та попередньої очистки насіння завантажується в спеціальні картоні короби (октабіни) об’ємом до 1 т, які далі зберігаються на складі сировини.

Інфоіндустрія

за матеріалами прес-служби «КВС-УКРАЇНА»

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry