Золоті правила вирощування люцерни від німецького фахівця

Люцерна - королева фуражних культур, натуральне джерело азоту, клітковини. Вона має найкращі структурні показники та високу здатність до розщеплення. Недоліки вирощування люцерни - висихання грунту, та висока ймовірність розмноження мишей.

Перший посів краще проводити навесні, проте, якщо немає посухи, можна робити і літній підсів. Норма висіву — залежить від підготовки місця посіву, для люцерни це 12-10 кг/га і 5-8 кг/га іншої трави. Проте у Німеччині відходять від практики вирощування люцерни з іншими травами і практикують посів 15-18 кг/га. Багато висівають і 20-25 кг/га, тому це гарантія урожаю. Про це розповів Андреас Міллімонка, доцент Університету Гумбольта (Берлін), представник німецької компанії ADDCON, на конференції «Силос-саміт 2020».

Фахівець розповів про золоті правила вирощування люцерни на корми:

1. Першого року вегетації перший укіс слід робити під час цвітіння. Тому що для подальшої урожайності має значення довжина коріння. Воно має бути більше 6 см, щоб рослина могла отримати вологу з глибоких шарів грунту. «700 мм вологи потребує люцерна, тому перший укіс варто робити якомога пізніше», — радить Андреас Міллімонка.

2. Укіс не можна робити дуже низько, краще лишати не менше 12 см, щоб рослина була на стадії брунькування. «Якщо робити укіс нижче 12 см, є ризик пошкодження бруньок», — прокоментував він.

3. Між двома останніми укосами перерва повинна складати 50 діб. Тоді люцерна зможе нормально перезимувати. «Важко визначити, коли саме робити останній укіс, це питання досвіду. Але варто робити його якомога пізніше, щоб рослина відпочила і змогла нормально прорости навесні», — додав науковець.

Висота трави при першому укосі повинна складати 50-70 см, другого — 35-45 см, третього 45-55 см. Тоді можна буде отримувати до 20% протеїну.

ІА Інфоіндустрія