Золотиста картопляна нематода в Івано-Франківській області

Запроваджено карантинний режим по золотистій картопляній нематоді (Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens) в Івано – Франківській області, Верховинському р-ні, с. Ільці та с. Зелене на загальній площі 0,35 га.Відповідно до статті 34,35 Закону України «Про карантин рослин», керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2009 року № 1085 – р «Про посилення контролю за здійсненням фітосанітарних заходів, упорядкування та уточнення карантинних зон», відповідно до подання управління фітосанітарної безпеки головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області від 21 травня 2018 року № 09-012-1:
1. Запровадити на території району карантинний режим з регульованим шкідливим організмом – золотистою картопляною нематодою загальною площею 0,35 га в селах Ільці та Зелене.
2. Затвердити план заходів з локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму – золотистої картопляної нематоди.
3. Визначити, що здійснення заходів та відповідальність за здійснення заходів з локалізації та ліквідації вогнищ виникнення захворювання на золотисту картопляну нематоду покладається на землекористувачів та землевласників.
4. Координацію роботи та узагальнення інформації щодо виконання розпорядження покласти на головного відповідального виконавця – відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації.
5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації.

З метою локалізації і ліквідації вогнища нематоди рекомендовано дотримання сівозміни (висівання культур, які не уражуються нематодою (будь-які, крім пасльонових), використання нематодостійких сортів картоплі, знищення бур’янів, заборона вивезення з господарств картоплі.

Інфоіндустрія за матеріалами Держпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry