Чи «все буде добрива»? Меседжі і прагнення учасників великого круглого столу 25 липня

25 липня 2019 р. Федерація роботодавців України і Союз Хіміків України провели круглий стіл учасників ринку мінеральних добрив під назвою «Все буде добрива: перспективи розвитку ринку добрив в Україні та забезпечення осінніх польових робіт – 2019». Захід відбувся у Києві в «Президент готелі».

 

 

В круглому столі взяли участь сільгоспвиробники і їх об’єднання, представники більшості українських крупнотонажних виробництв мінеральних добрив і невеликих виробничих компаній, логістичні оператори, торгівельні компанії, державні і громадські утворення.

 

З докладами виступали Олексій Голубов, президент Союзу Хіміків України, Микола Зубарєв, виконавчий директор ПАТ «Аграрний фонд», Євген Хуриленко, керівник програми лояльності групи OSTCHEM, Сергій Поважнюк, заступник директора ДП «Укрпромзовнішекспертиза», Сергій Лісковський, голова наглядової ради Дніпровського заводу мінеральних добрив. Інші учасники висловлювали свою думку протягом дискусійного блоку. В заході взяли участь також представники Міністерства аграрної політики.

 

Основними меседжами головних спікерів були наступні:

–          Всі українські підприємства, за винятком Одеського припортового заводу, працюють стабільно.

–          Підстав очікувати дефіцит добрив в осінній сезон 2019 р. нема. Україна здатна здійснити заміщення 800 тис. тон комплексних мінеральних добрив з Росії. Вітчизняні виробники готові наростити випуск продукції в обсязі до 450 тис. тон на рік.

–          Стале забезпечення аграріїв добривами бере на себе Аграрний фонд.

 

Разом з тим організатори круглого столу підготували проект звернення до Кабінету міністрів України, по-перше, вжити заходів для недопущення суттєвого підвищення ціни на газ для вітчизняних виробників добрив, по-друге, забезпечити стабільне фінансування Аграрного фонду.

 

У проекті звернення також закликано Міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі «розглянути можливість застосування важелів захисту внутрішнього ринку з врахуванням інтересів аграріїв для досягнення добросовісного його розподілу між вітчизняними та іноземними виробниками». Підставою є звернення учасників національної хімічної галузі.

 

Інфоіндустрія найближчим часом опублікує найбільш важливі доповіді з круглого столу.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry