Ціни на зернові культури можуть бути досить високими наступного року – Алекс Ліссітса

В кінці року ціни на зернові та олійні радують аграріїв. На наступний рік також очікується досить висока вартість зерна, тому варто укладати форвардні контракти.

Про це розказав Алекс Ліссітса, генеральний директор УКАБ, під час конференції DoAgro2020.

“Ніхто не прогнозував такі високі ціни на зернові та олійні. 20 тис грн. за тонну соняшника – годі було й мріяти про це. Така ж ситуація і з іншими культура. Тож у кого є можливість продати зерно по форварду на наступний рік, то я раджу це зробити. Ціни наступного року можуть бути досить високі”, – відзначив експерт.

У сфері тваринництво ситуація не така оптимістична. Зниження купівельної спроможності населення, зростання вартості кормів, може призвести до підняття цін на продукцію тваринництва. “Ситуація буде цікава, і прогнозувати її важко”, – прокоментував він.

В цілому, на думку Алекса Ліссітси, наступний рік для сільського господарства обіцяє бути як не легким, то принаймі не таким катострофічним, як рік, що минає. Варто врахувати, що витрати на оренду землі зростатимуть. “Оренда землі зростає і в структурі собівартості виробництва пшениці, і в структурі виробництва соняшника. Зростають і витрати на техніку, запчастини, тобто аграрії інвестують в засоби виробництва”, – зазначив Ліссітса.

Прогнозувати погодні зміни важко, але аграріям варто готуватися до більш посушливих умов. “Передбачити погоду важко, але кількість днів з температурою 30 і вище збільшується, кількість опадів зменшується, періоди випадання опадів також щороку міняються. Тому варто готуватися до змін клімату, вивчаючи досвід Австралії, країн Південної Африки. Ми переходимо в стан, коли половина нашої території – це зона ризикового землеробства”, – підсумував Алекс Ліссітса.

 

ІА “Інфоіндустрія”

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry