До 31 березня 2022 року Проект UHBDP додатково підтримає фермерів

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) продовжує свою роботу для підтримки малих та середніх виробників плодоовочевої продукції. Таке рішення було прийнято Донором – Міністерством міжнародних справ Канади, і закріплено відповідною Угодою з  виконавцем проекту  Менонітською асоціацією економічного розвитку (MEDA). А це означає, що виробники овочів, фруктів, ягід, меду півдня України і далі отримуватимуть консультативну та фінансову підтримку, пише ІА “Інфоіндустрія” з посиланням на прес-службу UHBDP.

Проект зосередиться на роботі за наступними напрямками:

  • доступ до інформації та ознайомлення фермерів із законодавством щодо ринку землі, який відкривається 01 липня 2021 року,
  • підвищення спроможності цільових груп фермерів та кооперативів через розуміння та запровадження сертифікації згідно принципів системи HAACP,
  • розробка та впровадження навчальної та торгівельної онлайн-платформи,
  • надання грантів на відновлення після COVID-19 для найбільш вразливих фермерів, фермерських груп, кооперативів та МСП,
  • надання грантів ветеранам АТО на підтримку ветеранів АТО, їх родин та овдовілих жінок загиблих ветеранів АТО.

У 2020-2021 роках UHBDP спрямував свої зусилля на роботу з групами виробників та кооперативами, які утворились самостійно або за підтримки спеціалістів проекту. Зараз Проект супроводжує 96 груп виробників, а це майже 800 осіб з 4 областей. Для них Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) розробив спеціальну грантову програму, мета якої є подолання економічних наслідків COVID-19. 3

16 груп виробників вже отримали фінансування в сумі 5.52 млн. грн.,  крім того, грантову допомогу отримали  4 групи ветеранів АТО, які займаються агробізнесом, та критичні підприємства, які єднають малих виробників та ринки збуту.

Загалом під час дії Проекту фінансову підтримку отримали 2 785 клієнтів на загальну суму 43,25 млн. грн.

До 31 березня 2022 року Проект додатково  підтримає клієнтів за різними програмами на суму близько 20 млн. грн.

Нагадаємо, що Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA). Проект вже восьмий рік активно працює з виробниками фруктів, ягід, овочів, меду та горіхів півдня України. Працює, щоб навіть елементарне сільськогосподарське хобі поставити на бізнес-рейки, створити стійкі господарства, які будуть приносити сільгоспвиробникам стабільні доходи та впевненість у завтрашньому дні.

Незважаючи на величезні природні та людські ресурси в Україні, в українському агросекторі спостерігається прогалина як з продуктивністю праці, так  і з дефіцитом робочої сили. Цей розрив у поєднанні з недосконалою практикою ведення бізнесу та виробництва, повільними реформами та неідеальними бізнес-моделями, що використовуються МСБ та іншими суб’єктами приватного сектору, призводить до зниження врожайності сільськогосподарських культур, і, зрештою, до зниження доходів фермерських господарств. UHBDP прагне подолати цей розрив, забезпечивши стійкі доходи фермерів та МСП, полегшуючи збільшення річних консолідованих продажів до 40 мільйонів доларів США, а обсяги виробництва овочів та фруктів до 50 000 тонн. 

За 7 років роботи проекту більше 48 000 аграріїв в основному з південних областей України (Одеської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької) стали учасниками Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) і отримали доступ до нових знань та фінансових ресурсів.

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва, мабуть, єдиний проект міжнародної технічної допомоги, співробітники якого побували в найвіддаленіших селах півдня України. У онлайн та офлайн заходах проекту по агрономії, бізнесу, доступу до фінансування взяли участь понад 96 000 осіб. 

Серед них спеціалісти проекту знайшли потенційних лідерів ринку – людей, які готові навчатися і змінюватись для того, щоб будувати стійкий рентабельний бізнес. Спілкування з економістами, маркетологами, фінансистами, юристами, психологами, змінює свідомість сільгоспвиробників, допомагає їм зрозуміти, що і на невеликій ділянці землі можна створити прибутковий бізнес і отримувати стабільний дохід для своєї сім’ї.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry