Імпорт в Україну хімічних засобів захисту рослин у листопаді 2018 року

На кінець осені в Україну ввезено 7256 тон пестицидів. З них — 5468 — гербіциди, 1151 — фунгіциди, 468 — інсектициди. Препаратів для протруєння насіння було імпортовано 124 тонни.2/3 з імпортованих в Україну засобів захисту рослин — генерики, так звані постпатентні препарати, а об’єм препаратів мультинаціональних компаній склав 31% від загального імпорту.

Найбільше в листопаді було ввезено препаратів компанії «Адама» — 1461 тонну, вартістю понад 14 мільйонів доларів. Такою кількістю можна обробити 765 тисяч га. Компанії «Басф» дісталось друге місце за загальним об’ємом імпорту, що склав 1335 тон, потенційно можлива площа обробітку якими — 735 тисяч гектарів. Трійку лідерів замикає компанія «Сингента», препаратів якої було імпортовано 783 тонни. Якщо ж проаналізувати об’єм імпорту препаратів за об’єктом впливу, то складається цікава ситуація: найбільше ввезено гербіцидів компанії «Адама», фунгіцидів компанії «Басф» та інсектицидів компанії «Сингента».

Серед торгових марок гербіцидів «Лідером імпорту» став «Базагран», якого ввезли 679 тон, що в ціновому еквіваленті становить 3,5 млн $. Якщо ж поглянути на ситуацію в розрізі діючих речовин гербіцидів, то найбільше було імпортовано препаратів на основі ізопропіламінної солі гліфосату — 904 тонни, прометрину — 732 тонни та бентазону — 691 тонну.

Серед фунгіцидів найбільш імпортованими торговими марками стали препарати «Рекс Плюс», «Абакус» та «Аканто Плюс». З фунгіцидних протруйників найбільш імпортованим став препарат «Вінцит Форте». У розрізі діючих речовин лідирували препарати на основі комбінацій епоксиконазолу з фенпропіморфом (194 тонни) та епоксиконазолу з піраклостробіном (126 тонн). Третім серед імпорту фунгіцидів стали препарати на основі тебуконазолу (122 тонни).

Третіми за загальним об’ємом імпорту є інсектициди. Найбільше частку становлять препарати на основі комбінації імідаклоприду з лямбда-цигалотрином, яких було імпортовано 99 тон. На другому місці препарати на основі тефлурину. Третю позицію посіли препарати на основі комбінаціх хлорпірифосу та циперметрину. Лідируючими торговими марками серед інсектицидів стали такі препарати, як «Форс», «Престо» та «Залп». Серед інсектицидних протруйників найбільш імпортованим був препарат «Трейзер».

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry