Міністр Черниш опікується стратегічним для сєвєродонецького «Азоту» об’єктом — підстанцією «Кремінська»

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш разом із заступником голови облдержадміністрації Юрієм Клименком 13 червня ознайомилися з ходом будівництва підстанції «Кремінська». 

 

«Підстанція «Кремінська» дасть можливість запустити потужні підприємства на Луганщині, серед яких, зокрема, Сєвєродонецьке об’єднання «Азот». Також запуск підстанції дасть можливість завести інвестиції на територію області, тому що для будь-якого потенційного інвестора головним питанням є ситуація з енергетикою», – сказав Юрій Клименко.

 

Реалізація проекту «Нове будівництво ПС 500 кВ «Кремінська» з заходами ПЛ 500 кВ «Донбаська – Донська» та ПЛ 220 кВ «Кремінська – Ювілейна», Луганська область» має стратегічне значення. Підстанція дозволить з’єднати Луганську область із Об’єднаною енергетичною системою України і тим самим забезпечити надійне енергопостачання об’єктів соціальної сфери та промисловості.

 

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш під час відвідування будівництва підстанції «Кремінська»

 

Наразі вже завезено і встановлено енергоблоки та встановлено близько 25 км електричних опор. Обладнання, що виготовлено в Кореї, вже перебуває на відповідальному зберіганні в Луганській області та буде встановлено найближчим часом. На будівництво загалом було виділено 1,3 млрд грн.

 

Зараз єдиним джерелом електроенергії в області є Луганська теплоелектростанція, що розташована у м. Щастя. З огляду на воєнні дії, що тривають вже понад п’ять років, її стала робота постійно перебуває під загрозою.

 

Будівельні роботи

 

Як зауважив Вадим Черниш, Міністерство є ініціатором проекту та надає усіляку підтримку від початку його реалізації.

 

«Критична інфраструктура потребує розвитку, особливо в районах, наближених до зони бойових дій. Підстанція дасть можливість мати альтернативне джерело електричної енергії для всієї підконтрольної українській владі частині Луганської області. Це забезпечить більш надійну роботу енергетичних підприємств, промислових, а також інших споживачів, у тому числі й соціальної сфери», – зазначив Міністр.

 

Заступник голови облдержадміністрації Юрій Клименко на будівництві підстанції «Кремінська»

 

За словами Юрія Клименка, приєднання Луганщини до Об’єднаної енергетичної системи України є дуже важливим. Тому хід будівництва знаходиться на постійному контролі обласної влади.

 

Виконавцями Проекту визначено Міненерговугілля, Мінрегіон та ДП «НЕК «Укренерго», генеральний підрядник – ТОВ «Київська енергетична будівельна компанія».

 

Інфоіндустрія за матеріалами loga.gov.ua