Наступний етап аграрної політики — глибока переробка кукурудзи

У 2021 року Україна вийде на врожай у 40 мільйонів тонн кукурудзи. Таких показників у нашій державі не було за всю історію країни. Ця культура забезпечить для нашої держави енергонезалежність. Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Наступний етап аграрної політики — це глибока переробка ключової культури нашої країни. Це буде свій газ, своє паливо і свої якісні корми: і крохмаль, і глюкоза, й амінокислоти, і десятки інших позицій, які забезпечать Україні додану вартість на десятки мільярдів доларів. І це більше, ніж ми маємо сьогодні. Вона в основі наступного етапу розвитку рослинництва», — зазначив Роман Лещенко.

За його словами, стратегія Мінагрополітики полягає у тому, що переробка буде звільнена від великої кількості податків. Вона отримає пільгові умови в режимі інвестиційних нянь. І в наступні роки ті, хто переробляють, будуть отримувати найбільшу підтримку від держави. Сировинний цикл у 100 млн вдалося досягти в цьому році. Далі завдання – максимально створювати додану вартість, підкреслив Міністр.

Як акцентував очільник Мінагрополітики, політика його відомства у 2022 році буде сконцентрована на обробці, на тваринництві і розширенні державної підтримки з точки зору прозорих компенсаційних механізмів.

Крім того, за його словами, Україні сьогодні важливо вберегти врожаї кукурудзи, адже проблеми, пов’язані з засухою та зміною температур, усе гостріше стоять не лише на півдні, а й у центральному регіоні.

Вирішить цю проблему масштабна іригаційна реформа та відновлення зрошення. Без цього Україна просто втрачатиме величезні масиви наших чорноземів. Деградація земель, вітрова, водна ерозія, опустелювання земель — це те, що буде призводити до втрати економічної активності. Для реалізації реформи водогосподарської галузі буде створено національного оператора, який управлятиме магістральними каналами, насосними станціями і формуватиме кооперативи водокористувачів — малих та середніх фермерів, — які зможуть отримувати державну компенсацію вартості обладнання.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry