Основні події в сфері захисту та живлення рослин, насінництва

Викладено основні та найактуальніші події на світовому та вітчизняному ринках добрив, насіння та засобів захисту рослин за період з 26.08.19 по 30.08.19.

Новини на ринку добрив

Напруга у відносинах з Республікою Білорусь зростає, прибули керівники хімзаводів

В Україну прибула делегація вищого керівництва заводів виробників мінеральних добрив з Білорусі.

Український ринок щороку споживає біля 17% білоруських добрив (до 730 тис. тонн). Традиційно це калійні та NPK добрива. Частка азотних та комплексних добрив з Білорусі в загальному імпорті складає 21,6% (2018 рік). Білоруські заводи мають сталі та надійні партнерські зв’язки з українськими агровиробниками, навіть великі агрохолдинги купують білоруські добрива напряму, без посередників, за конкурентними, світовими цінами.

Азербайджан в I полугодии экспортировал карбамида на $5,4 млн

Азербайджан в I-ом полугодии 2019 года экспортировал 33 тыс. 970,82 тонны азотных удобрений.

В отчетный период основной объем экспорта карбамида пришелся на Турцию – 16 тыс. 786,2 тонны на $2 млн 685,79 тыс. и Россию – 8 тыс. 752,5 тонн на $1 млн 400,4 тыс. Остальная часть продукции поставлялась в Украину, Болгарию и Румынию.

Ma’aden расширяет присутствие в Африке

Ma’aden завершила свое первое международное приобретение путем покупки 85% акций Meridian, группы по дистрибуции удобрений в Маврикии. Приобретение было завершено по цене 140 млн долл. США.

 

 

Новини на ринку ЗЗР та насіння

 

Науковці з США навчились використовували бактерії, виявлені у коренях солестійких рослин, для успішної інокуляції рослин люцерни.

У дослідженні було помічено два специфічних ізолятори бактерій — Halomonas і Bacillus, які стимулювали ріст рослин в присутності 1% хлориду натрію (солі), рівня, який суттєво пригнічує ріст неінокульованих рослин. На думку вчених, це відкриття є значним, оскільки ґрунти у всіх районах Китаю, Австралії, на Близькому Сході та на основних сільськогосподарських угіддях на південному-заході США стають все більш солоними.

 

У Японії за рік створили вологостійкий сорт

Казухіро Сато, професор Університету Окаями, Фумітака Абе, головний дослідник NARO, і інші досліджували Qsd1, ген, виявлений в ячмені і тісно пов’язаний з проростанням. Було підтверджено, що ячмінь навряд чи проросте навіть при відповідних умовах температури і вологості, коли Qsd1 не функціонує належним чином. Використовуючи технологію редагування генома CRISPR / Cas9, дослідники створили насіння пшениці, генетично змінені з геном Qsd1 для придушення його активності. Після поливу відредагованих насіння протягом семи днів вони виявили, що проросли тільки 20-30 відсотків. Майже всі звичайні насіння пшениці, випробувані в тих же умовах, мали паростки.

 

 

 

Противірусний захист рослин малими інтерферуючими РНК, ідентифікованими in vitro

При встановленому екрані ідентифікації esiRNA всі типи додатків РНК тепер можуть бути швидко адаптовані до модифікованих форм вірусу. Зокрема, ми очікуємо, що використання комбінацій esiRNA не тільки збільшує швидкість та гнучкість перехідних методів лікування, але й значно покращує перехресний захист від швидко мінливих популяцій вірусів як в перехідних, так і в трансгенних програмах.  Вакцинація спреєм з малими інтерферуючими РНК може бути досить ефективною в боротьбі з вірусними хворобами рослин.

 

Група провідних ентомологів з США, Європи та Австралії з науковою місією прибула до Грузії, з метою вивчення накопиченого в країні досвіду боротьби з мармуровими клопами (азіатські щитники).

Мармурові клопи завдали великої шкоди фермерам і всьому сільському господарству Грузії в 2017 році, знищивши на великих площах врожаї фундука, кукурудзи, цитрусових і фруктових садів на заході країни, і дісталися до Тбілісі.

У результаті вжитих заходів у 2018 році в Грузії вдалося значно скоротити ареал поширення цих небезпечних шкідників, і очікується, що комплекс запланованих на 2019 рік заходів з боротьби з мармуровими клопами принесе ще більших результатів. У цьому році в рамках державної програми на боротьбу з цією комахою-шкідником виділено 45 млн ларі (близько $ 17 млн), які будуть спрямовані на захист від них сотень тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, зайнятих під горіхові і цитрусові плантації, кукурудзяні поля і фруктові сади.

Йдеться як про їх обробку безпечними для населення хімічними препаратами з використанням технології термічного розпилення і холодного обприскування, так і про встановлення спеціальних пасток, так званих феромонів, що розміщуються практично на всій території країни. Крім того, цього року і самим фермерам роздали апарати для проведення робіт з обприскування, а також за пільговими цінами вони купують пестициди високої якості.

 

ЗКЖ на Кіровоградщині!

Запроваджено карантинний режим по західному кукурудзяному жуку (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte) в Кіровоградській області, Новоукраїнському районі, м. Новоукраїнка на території ТОВ «Зерновик» і СТОВ «Росія», на загальній площі 594,4 га.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry