Основні події в сфері захисту та живлення рослин, насінництва

Викладено основні та найактуальніші події на світовому та вітчизняному ринках добрив, насіння та засобів захисту рослин за період з 17.06.19 по 21.06.19.

 

 

Новини на ринку добрив

 

 

США сняли санкции с южноамериканского производителя удобрений

Венесуэльский государственный производитель удобрений Monomeros Colombo Venezolanos, находящийся сейчас под контролем политической оппозиции Венесуэлы, рассчитывает вернуть себе лидирующую позицию на колумбийском рынке менее чем через год.

Новый временный исполнительный директор Джон Бильбао заявил, что 7 июня 2019 года Казначейство США выпустило письмо, снимающее с компании, базирующейся в Барранкилье, от санкций, введенных против материнской компании, венесуэльской государственной нефтехимической компании Pequiven и государственной нефтяной компании PdV.

Санкции запрещали Monomeros коммерческое финансирование закупок сырья на срок более 30 дней и закрывали доступ к кредитным линиям. Monomeros не будет восстанавливать коммерческие отношения со своей материнской фирмой Pequiven или любыми другими дочерними компаниями Pequiven, на которые по-прежнему распространяются санкции США.

 

На заводе «ДнепрАзот» случился несчастный случай

На предприятии “ДнепрАзот” в Каменском одну из сотрудниц буквально залило серной кислотой.

По данным свидетелей, пострадавшей оказалась 40-летняя работница предприятия. Предварительно, у аппарата по неизвестным причинам сорвались шланги, внутри которых была серная кислота. Вещество попало на лицо, грудь, руки и предплечья женщины.

 

ADNOC и OCI создали нового глобального лидера на рынке азотных удобрений

OCI N.V. и Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) объявили о новом стратегическом партнерстве, в рамках которого ADNOC объединит свой бизнес по производству удобрений ADNOC Fertilizers с платформой азотных удобрений OCI на Ближнем Востоке и в Северной Африке (БВСА).

Новое совместное предприятие станет крупнейшим мировым экспортером азотных удобрений, а также самым большим производителем в странах Ближнего Востока и Северной Африки. Производственная мощность составит 5 млн тонн карбамида и 1,5 млн тонн товарного аммиака. Годовая выручка объединенной компании составляет 1,74 млрд долл. США, исходя из показателей 2018 года. OCI и ADNOC будут владеть пакетами 58% и 42% акций в СП соответственно.

Одновремено ADNOC Fertilizers также подписала новое долгосрочное соглашение о поставках газа с ADNOC.

Совместное предприятие будет базироваться в Абу-Даби, ОАЭ.

 

Mosaic закроет завод по производству фосфорных удобрений

Mosaic Company объявила о закрытии простаивающего завода Plant City по производству фосфорных в округе Хиллсборо, штат Флорида.

Работавший с 1975 года, завод произвел около 1,3 млн тонн готовых фосфорных удобрений в 2017 году, который был последним годом его работы. Завод был остановлен в конце 2017 года, из-за высокой себестоимости и в связи с конъюнктурой на мировом рынке.

 

Нафтогаз снизил цены на природный газ

НАК «Нафтогаз Украины» опубликовала ценовые предложения на природный газ, которые будут действовать с 1 июля 2019 года, для промышленных потребителей и других хозяйствующих субъектов.

В зависимости от объемов закупки и условий оплаты, Нафтогаз предлагает газ по цене 5 017,00 – 5 606,00 грн/тыс. куб. м (без НДС и расходов на его транспортировку по магистральным и распределительным трубопроводам).

В сравнении с ценами на июнь 2019 года, в июле цены снижены на 12,7-13,5%.

 

 

Новини на ринку ЗЗР та насіння

 

 

Модель для вибору насіння в залежності від клімату

Дослідники INRA та Wageningen University & Research (WUR, Нідерланди) розробили модель для прогнозування виходу будь-якого гібриду  кукурудзи на основі його генів та умов навколишнього середовища. Щоб створити свою модель, вони розглянули врожайність 246 гібридів, висаджених у 25 родовищах Європи та Чилі. Модель є цінним інструментом, який забезпечує краще розуміння характеристик кожного типу насіння відповідно до поля, де він вирощується. Це сприятиме підвищенню генетичного різноманіття кукурудзи та підтримці зусиль з адаптації сільського господарства до зміни клімату. Дослідження було опубліковано в Nature Genetics 20 травня 2019 року.

Дослідники висадили 246 гібридів кукурудзи на 25 об’єктах, розташованих у п’яти європейських країнах і в Чилі. Для вимірювання кліматичних умов використовувалися сенсори в кожному полі. Наприкінці сезону дослідники оцінили врожайність і кількість зерен кожного сорту. Використовуючи ці дані, вони створили статистичну модель, яка могла б прогнозувати врожайність сортів кукурудзи, виходячи виключно з інформації про їх гени та локальні умови навколишнього середовища. Генетичне різноманіття кукурудзи сприяє адаптації до зміни клімату

Ця модель дає змогу прогнозувати врожайності тисяч гібридів кукурудзи з більшою точністю, ніж дозволяють сучасні методи, у тому числі для нових кліматів і сортів. Він може бути використаний як інструмент підтримки прийняття рішень, щоб допомогти фермерам краще вибрати насіння на основі генів. У поєднанні з функціональними моделями, розробленими для прогнозування наслідків зміни клімату з урахуванням конкретних кліматичних умов та практики фермерів, ці дослідження допоможуть сільському господарству адаптуватися до викликів, з якими він стикається. Фермери зможуть захистити від втрат врожаю, передбачених певними кліматичними сценаріями.

 

 

Створять дорожню карту щодо безпечної утилізації непридатних пестицидів

Мінприроди підготує дорожню карту обласним державним адміністраціям щодо загальних умов проведення публічних закупівель з екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення та знешкодження непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин (відходів пестицидів). Про це йшлося на нараді в Міністерстві, що відбулась днями в столиці.

Вирішення питання екологічно безпечного знешкодження чи утилізації  непридатних до використання відходів пестицидів, накопичених у країні за Радянських часів, набуло загальнодержавного значення. І на сьогодні, за даними Мінприроди, у 719 складах 15 областей України зберігається 8199,167 тонн непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин.

За даними інвентаризації, проведеної управлінням агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, у 7 районах Черкащини міститься 282,371 тонн таких небезпечних відходів. Із них 240 тонн – у смт Єрки Катеринопільського району, що становить 85% від загального обсягу накопичених.

 

 

З початку року аграрії використали близько 24,4 тис. тонн ЗЗР

Головні управліннями Держпродспоживслужби в областях  надали оперативну інформацію про хід робіт із захисту рослин.
14 червня 2019 року забезпеченість сільгосппідприємств засобами захисту рослин для проведення робіт із захисту посівів сільськогосподарських культур становить 32 тис. тонн препаратів, або 101% до потреби в І півріччі 2019 року, в тому числі 20,7 тис. тонн гербіцидів, або 101% до потреби в них, що на рівні показників минулого року.
Захист сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб і бур’янів проведений на площі 31,0 млн га, в тому числі від бур’янів оброблено понад 15,5 млн га, шкідників – 7,9 млн га, в тому числі від клопа шкідливої черепашки оброблено 1,3 млн га, та оздоровлено від хвороб 7,2 млн га.
Для проведення всього комплексу заходів захисту рослин від шкідливих організмів з початку року використано близько 24,4 тис. тонн засобів захисту рослин. Догляд за посівами сільськогосподарських культур триває.

 

 

Syngenta закриває свій завод біля порту Х’юстон, США

Цього року Syngenta AG звільнить 135 штатних співробітників і ще 160 підрядників в Х’юстоні, так як компанія закриває своє підприємство в Грінс Байу біля порту Х’юстон, США.
Завод випускає хлороталоніл, який був заборонений в Європі рішенням Європейського союзу в березні. Європейський орган з безпеки харчових продуктів виявив, що цей широко використовуваний пестицид пов’язаний зі скороченням популяції бджіл, робить негативний вплив на екологію водних об’єктів (пов’язаний з високим ризиком для риб і амфібій) і потенційно шкідливий для здоров’я людини.

Компанія скорочує запаси хлороталоніла, а повністю припинить діяти на початку 2020 року. У заяві компанія пояснила закриття об’єкта рішенням ЄС і необхідної модернізацією об’єкта. «Рішення про закриття компанії залежить від значних змін в бізнесі, в тому числі, прогнозоване зниження обсягу продажів в зв’язку з прийняттям рішення Європейського союзу в березні 2019 року. Для продовження роботи заводу потрібно багато вдосконаленнь на майданчику в Грінс Байу », — зазначив у своїй заяві представник Syngenta Пол Мінехарт. Syngenta володіє заводом в Х’юстоні з 1990-х років. У Syngenta є два інших заводу з виробництва пестицидів в США, які залишаться в експлуатації.

 

 

Україна посилює контроль аграрного ринку

Новий УКАЗ націлений гармонізувати екологічний та аграрний ринки України, захистити бджільництво та убезпечити здоров’я нації.

Наразі в Україні відсутній дієвий контроль та покарання за виробництво та розповсюдження фальсифікованої та контрафактної продукції засобів захисту рослин (ЗЗР). Відбувається нехтування регламентів застосування ЗЗР, що наносить нищівної шкоди екології, тваринам та суспільству. Частішають випадки стихійної утилізації тари з-під пестицидів, а також непридатної хімії. Турбота за майбутнє нації згуртувала соціально відповідальних імпортерів та виробників ЗЗР до створення Громадської Спілки «Український контроль аграрного захисту».

До об’єднання увійшли всі українські виробники та ключові імпортери ЗЗР, які забезпечують понад 30% річної потреби ринка України, зокрема «АЛЬФА СМАРТ АГРО», «КОМПАНІЯ АГРОХІМІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ», «ТОРГОВИЙ ДІМ «АГРОСФЕРА», «ТОРГОВИЙ ДІМ «НЕРТУС», «УКРАВІТ АГРО», «ХІМАГРОМАРКЕТИНГ» та інші.

Громадське об’єднання створено з метою дієвого вирішення нагальних проблем аграрного сектору у сфері захисту рослин та впровадження механізмів посилення обізнаності, контролю та запровадження ефективних заходів впливу на безвідповідальних суб’єктів господарювання та громадян, які порушують законодавство у сфері роботи із пестицидами та, відповідно, наносять шкоду країні.

 

 

Вітчизняний виробник часнику отримав авторське свідоцтво на новий сорт

ТД «Зоря Плюс», один із найбільших виробників часнику в Україні, отримав авторське свідоцтво на новий сорт Таврійський. Про це повідомляють у журналі «Аграрна Еліта України».
Площі під часником на полях господарства в Херсонській області займають 170 га: 150 га — під сортом Таврійським, ще 20 га — Любаша. У 2018 році врожай головок в середньому становив 10 тонн/га, окремі ділянки дали від 12 до 14 тонн/га.

Врожайність озимого часнику планують отримати на рівні 20 т/га. Восени зубки висадили сівалкою точного висіву із застосуванням загущеної схеми посадки. Вирощений товарний часник господарство експортує до Польщі й країн Балтії.

 

 

Bayer проінвестує 5 млрд євро у додаткові методи боротьби з бур’янами

Завдяки своїм рішенням компанія планує на 30% зменшити вплив на навколишнє середовище. Протягом наступного десятиліття близько 5 млрд євро буде проінвестовано у додаткові методи боротьби з бур’янами. Запрошення вчених, журналістів та представників громадських організацій до участі у науковій підготовці до майбутнього процесу перереєстрації гліфосату в ЄС. Продукція для захисту рослин продаватиметься на ринках, що розвиваються, лише за умови відповідності стандартам більшості провідних регуляторів, навіть якщо вони перевищують місцеві регуляторні вимоги.

Bayer підвищує стандарти прозорості, сталого розвитку та залучення до співробітництва, підтверджуючи беззаперечну відповідальність та потенціал нового лідера в сільському господарстві. «Ми досягли значного прогресу в інтеграції придбаного сільськогосподарського бізнесу і розпочинаємо впровадження низки заходів для забезпечення прозорості та сталого розвитку нашого бізнесу, — зазначив цієї п’ятниці Вернер Бауманн, Голова Правління Bayer AG, — Це заходи стосовно питань і викликів, що постали перед Bayer останнім часом після придбання компанії Monsanto. Ми продовжимо розвивати наші стандарти, керуючись прагненням до кращого життя для нинішнього та прийдешніх поколінь.”

Хоча гліфосат і надалі буде відігравати важливу роль у сільському господарстві і в портфелі компанії Bayer, компанія прагне запропонувати більше варіантів вибору для виробників сільськогосподарської продукції і протягом наступного десятиліття вкладе близько 5 млрд. Євро в додаткові методи боротьби з бур’янами. Ці інвестиції в наукові дослідження та розробки буде спрямовано на краще розуміння механізмів резистентності рослин, виявлення та розробку нових методів впливу, подальшу розробку спеціальних рішень для інтегрованої боротьби з бур’янами та більш точних рекомендацій щодо використання інструментів цифрового землеробства. Крім того, ми будемо розширювати партнерство з вченими-біологами по всьому світу з метою розробки індивідуальних рішень для фермерів на місцевому рівні.

Крім того, компанія буде застосовувати відповідні стандарти безпеки до власної продукції, навіть якщо вони перевищують місцеві регуляторні вимоги. Починаючи з 2012 року, компанія Bayer припинила продаж всіх продуктів, які Всесвітня організація охорони здоров’я віднесла до 1-го класу токсичності, незалежно від того, чи було їхнє використання дозволено на певному ринку. Компанія Bayer заявила в п’ятницю, що продаватиме на ринках лише продукцію для захисту рослин, яка відповідає як стандартам безпеки на конкретному ринку, так і стандартам безпеки більшості країн з добре розробленими програмами регулювання в сфері засобів захисту рослин.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry