Основні події в сфері захисту та живлення рослин, насінництва

Викладено основні та найактуальніші події на світовому та вітчизняному ринках добрив, насіння та засобів захисту рослин за період з 22.07.19 по 26.07.19.

Новини на ринку добрив

Yara открыла кредитную линию на сумму более 1 млрд долл. США

Yara открыла мультивалютную возобновляемую кредитную линию на сумму 1,1 млрд долл. США с двумя опциями продления на один год.

Эта линия послужит рефинансированием возобновляемой кредитной линии Yara от 5 июля 2013 года и будет предназначена для общих корпоративных целей. Кредит был подписан группой из 13 международных банков, что отражает глобальное присутствие Yara.

Цель Yara заключается в 10%-м сокращении выбросов парниковых газов на тонну произведенного удобрения к 2025 году. Достижение этой цели приведет к снижению выбросов на более 2,2 млн тонн CO2 в год к 2025 году.

Пермский филиал АО «ОХК «Уралхим» — «ПМУ» в I полугодии увеличил производство на 9%

Пермский филиал АО “ОХК “Уралхим” – “ПМУ” (ранее – Пермские минеральные удобрения) по итогам января-июня 2019 года произвел 451,6 тыс. тонн товарной продукции, что на 9% больше, чем за аналогичный период прошлого года, сообщает пресс-служба компании.

В частности, выпуск карбамида составил 338,5 тыс. тонн (рост на 9%). Рост на 9% показало и производство аммиака, его выпуск зафиксирован на уровне 311,5 тыс. тонн (в том числе товарный аммиак — 113,1 тыс. тонн).

ITAFOS заключила EPCM-соглашение с LYCOPODIUM, BAIRD

Itafos представила обновленную информацию о строительстве Itafos Farim и объявила, что подписала соглашение с Lycopodium Minerals Canada Limited (Торонто, Канада) о проектировании, закупках и управлении строительством («EPCM») при разработке рудника. Соглашение о разработке портового участка заключено с WF Baird and Associates Ltd. (Мэдисон, США) («Baird »).

Полгода 2019: группа «Акрон» достигла новых рекордных показателей производства

«В первом полугодии 2019 года Группа «Акрон» достигла новых рекордных показателей”, – сообщил председатель Совета директоров ПАО «Акрон» Александр Попов. Производство минеральных удобрений составило 3 197 тыс. т. Рост по сравнению с аналогичным периодом прошлого года составил 4%. Общий выпуск товарной продукции вырос на 1,5%, до 3 803 тыс. т.

Чи «все буде добрива»? Меседжі і прагнення учасників великого круглого столу 25 липня

25 липня 2019 р. Федерація роботодавців України і Союз Хіміків України провели круглий стіл учасників ринку мінеральних добрив під назвою «Все буде добрива: перспективи розвитку ринку добрив в Україні та забезпечення осінніх польових робіт – 2019».

З докладами виступали Олексій Голубов, президент Союзу Хіміків України, Микола Зубарєв, виконавчий директор ПАТ «Аграрний фонд», Євген Хуриленко, керівник програми лояльності групи OSTCHEM, Сергій Поважнюк, заступник директора ДП «Укрпромзовнішекспертиза», Сергій Лісковський, голова наглядової ради Дніпровського заводу мінеральних добрив. В заході взяли участь також представники Міністерства аграрної політики.

Основними меседжами головних спікерів були наступні:

— Всі українські підприємства, за винятком Одеського припортового заводу, працюють стабільно.

— Підстав очікувати дефіцит добрив в осінній сезон 2019 р. нема. Україна здатна здійснити заміщення 800 тис. тон комплексних мінеральних добрив з Росії. Вітчизняні виробники готові наростити випуск продукції в обсязі до 450 тис. тон на рік.

—  Стале забезпечення аграріїв добривами бере на себе Аграрний фонд.

 

Новини на ринку ЗЗР та насіння

 

В Кіровоградській області триває місячник знищення вогнищ поширення карантинних організмів

Відповідне розпорядження видане т.в.о. голови обласної державної адміністрації 19 липня 2019 року № 914-р.

На виконання цього документа протягом першого тижня місячника мають бути проведені організовані райдержадміністраціями, органами місцевого самоврядування роз’яснювальні семінари-навчання для сільських голів, начальників житлово-експлуатаційних об’єднань, голів квартальних комітетів, землевласників та землекористувачів з питань здійснення боротьби з шкідливими організмами за участю спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області. Також необхідно організувати роботу та вжити невідкладні заходи щодо локалізації та ліквідації вогнищ вищеперелічених шкідників.

 

Сучасні сорти пшениці більш стійкі, ніж вважалося раніше

Щороку у світі збирається десь 770 млн т пшениці, з яких 143 млн т — у Західній Європі. Ця культура настільки важлива, що не отримати цього врожаю певно означало би економічний крах.

Однак існує загальна думка, що сучасна пшениця так сильно змінилася, що стала генетично слабкою і повністю залежною від великих доз добрив і пестицидів. Щоб перевірити це, науковці провели ретельне вивчення 200 штамів пшениці, які використовувалися в Західній Європі протягом останніх 50 років. І з’ясували, як ті ростуть з різним рівнем мінеральних добрив та засобів захисту.

В результаті вони виявили, що сучасні сорти дають високі врожаї з меншою потребою в хімічних речовинах порівняно зі старими. Нова пшениця показала поступово накопичені генетичні варіанти, завдяки яким штами не тільки показували більш високі врожаї, але й покращували стійкість до хвороб, ефективність використання поживних речовин, ефективність фотосинтезу та якість зерна.

Alfa  Smart Agro отримала сертификат ISCC для постачання в ЄС кукурудзи та ріпаку

В ЄС діють Директиви RED (Renewable Energy Directive) та FQD (Fuel Quality Directive), які покликані зменшити викиди парникових газів в атмосферу за допомогою збільшення частки використання біопалива. Відповідно до них все біопаливо та сировина, з якої воно виготовляється, повинні бути сертифіковані за стандартами ISCC.

При проходженні аудиту сертифікується не сам товар, а процес і ланцюжок, за яким він виготовлений, зберігається і доставляється на ринки ЄС. Оцінюється дбайливе використання земельних ресурсів, розрахунок викидів парникових газів та інші показники.

Сертифікація на відповідність вимогам ISCC дає ALFA Smart Agro можливість постачати в країни ЄС ріпак та кукурудзу як сировину для виготовлення біопалива та розширити ринок збуту продукції українських аграріїв.

 

 

Питання з ще радянськими пестицидами в Тинному залишається відкритим

Під час обстеження працівники ДСНС Рівненщини виявили, що пестициди вже 20 років зберігаються у семи бетонно-полімерних контейнерах, де знаходиться понад шість тонн непридатних для використання отрутохімікатів.

За результатами досліджень працівників обласного лабораторного центру, хлорорганічних, фосфорорганічних пестицидів та синтетичних піретроїдів поблизу контейнерів не знайшли.

У таких контейнерах отрутохімікати можуть зберігатися понад сто років, проте з часом вони можуть руйнуватися. Тому представники управління НС Рівненщини радять якнайшвидше вивезти ці контейнери з Тинного. Утилізацією пестицидів та агрохімікатів займається ТОВ «Еко-Нова», яке у місті Баранівці Житомирської області. Нині він не працює, але керівництво згодилося забрати контейнери з пестицидами з Тинного для зберігання на території заводу. Для того, аби вони перевезли контейнери, потрібно близько 402 тис грн.

 

 

Ділянки для селекційних, дослідних робіт і експонування

В 2019 році на території області такі посіви розмістили 5 суб’єктів насінництва: ТОВ «Рійк Цваан Україна», «КВС-УКРАЇНА», «Лімагрейн Україна», «Монсанто Україна» та «АДВАНТА СІДЗ УКРАЇНА».
На виконання Доручення Держпродспоживслужби України, спеціалісти відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва здійснили заходи з встановлення достовірності їх розташування, за фактичним місцезнаходженням дослідних господарств, де було заявлено проведення висіву.
За результатами проведеної роботи було достовірно підтверджено їх розташування у чотирьох з п’яти суб’єктів насінництва.

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry