Росія підвищить ціни на добрива на 19%

Основні виробники добрив у федерації підвищать ціни на добрива на 19%  до кінця року. Проте, змінювати ціни на внутрішньому ринку заборонено законодавством аж до 31 травня 2023 року.

За даними “Вєдомостєй”, основні виробники вже почали піднімати ціни на добрива, проте з 1 вересня очікуються подальше підвищення вартості селітри майже на 10%, а з 1 грудня — ще на 8.6%. Тобто, ціна зросте на 19.46% від тієї, що була до 1 вересня.

Комплексні добрива вже здорожчали на 5% з 1 червня і прогнозований ріст ціни ще на 8.4% з 1 грудня по відношенню до ціни у жовтні.

Мінпромторг не приховує, що ціни на добрива (які виробляються ніби-то недержавними компаніями) цілком контролюються декількома державними відомтсвами одночасно. Для цін встановлений максимальний граничний рівень, що просто буде збільшений. Тобто, це приватні компанії, які змінюють бенефіціарів та передають акції в довірче управління, намагаються довести, що вони є просто бізнесом, який не має відношення до політики. Хочуть, щоб з них зняли санкції. Але реалізаційну ціну на продукцію цих компаній чомусь встановлює держава.

Все ж, для України ця новина не є вирішальною, проте є негативною. На жаль, російські добрива будуть купувати наскільки це можливо (враховуючи санкційний тиск, відсутність нормальної морської логістики, складнощі з розрахунком, тощо). Просто тепер країна-агресор отримає на 19% більше податків. Проте, якщо світ зможе адаптуватися і знизити ціни на добрива, здорожчання російських зробить їх не такими привабливими.

Повідомляє Рупек