Сезон здешевлення молока може перерватись літньою спекою

Молоко-сировина в Україні продовжує дешевіти через зростання обсягів надою в господарствах населення і появу надлишків виробництва на молочно-товарних фермах. Однак, ситуація може змінитися з початком літньої спеки та у разі нарощення Україною обсягів експорту біржових товарів.

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 5 травня склала 13,73 грн/кг без ПДВ, що на 39 коп. менше ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок в господарствах варіюється від 13,40 до 14,20 грн/кг без ПДВ. Верхня межа цінового діапазону знизилась на 60 коп., а нижня межа знизилась на 10 коп. за останній місяць.

Вищий ґатунок в середньому коштує 13,73 грн/кг без ПДВ (-39 коп.). Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 13,40 до 14,20 грн/кг без ПДВ. Порівняно до результатів моніторингу другої половини квітня, нижня межа цінового діапазону скоротилася на 10 коп., а верхня межа знизилась на 60 коп.

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 13,05 грн/кг без ПДВ, що на 37 коп. менше порівняно до ціни в другій половини квітня. Мінімальна ціна в господарствах склала 12,65 грн/кг, а максимальна ціна – 13,40 грн/кг. За останній місяць нижня межа цінового діапазону знизилась на 10 коп., а верхня межа знизилась на 70 коп.

Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 13,50 грн/кг без ПДВ, що на 38 коп. менше ніж місяць тому.

Георгій Кухалейшвілі зауважує, що значні надлишки молока-сировини продовжують давити на закупівельні ціни в Україні. З середині квітня в присадибних господарствах спостерігається збільшення обсягів надою під впливом теплої погоди. Також виробництво молока росте на молочно-товарних фермах. В таких умовах, молокопереробні підприємства купують певні обсяги сировини в господарствах населення, оскільки вона коштує дешевше ніж на молочно-товарних фермах, і пускають її на виробництво сухого молока та казеїну. У зв’язку з тим, на молочно-товарних фермах відбувається падіння цін на молоко-сировину, особливо це стосується великих партій. Зниження закупівельних цін на сировину сприяє покращенню рентабельності виробництва біржових товарів в Україні.

Відновлення росту споживання і цін на молочну продукцію у світі створює сприятливі умови для збільшення експорту Україною біржових товарів. Зокрема, молоко-сировина в Україні коштує на 25% дешевше ніж в ЄС. Проте, збільшення обсягів імпорту сирів впливає на зменшення споживання продукції вітчизняних виробників на внутрішньому ринку, що в результаті також стримує ріст цін на молоко-сировину. Виробництво сирів потребує значних обсягів молока, а скорочення попиту з боку сироварів призводить до появи надлишків сировини на ринку, які давлять на ціни. Ймовірно, що на початку червня відбудеться чергове зниження цін на молоко-сировину на тих фермах, де вона коштує більше 14 грн/кг без ПДВ. Однак, з другої половини липня в Україні вірогідне укріплення цін на молоко під впливом літньої спеки. Закупівельні ціни можуть зрівнятися з європейськими, у разі збільшення українськими експортерами поставок біржових товарів на зовнішні ринки.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry