Ситуація на світовому ринку міндобрив: млява Індія погіршує очікування

Огляд світового ринку азотних добрив станом на кінець січня 2019 р., спеціально для Agro.FM. 

 

Світовий ринок мінеральних добрив наразі дуже непевний, з чим ми спробуємо розібратися.

 

Головна увага останніми двома тижнями була прикута до тендеру компанії ММТС, що закуповувала карбамід для Індії. Перша неприємність для виробників, хоча і відносно очікувана, полягала у низьких цінах, запропонованих трейдерами. Найнижчий рівень, в залежності від узбережжя, 290-296 дол. США/т, CFR. Світові ринки карбаміду відреагували по-різному, у більшості випадків не дуже активно. Минулого тижня надійшла друга неприємна новина. Індія контрактує всього півмільйона тон, тоді як попередньо передбачалось 700 тис. тон чи більше. Ще одним сюрпризом стала агресивна позиція китайських постачальників, які, за деякою інформацією, отримали більше половини замовлень. Називаються цифри до 290 тис. тон. Друга половина тендерного обсягу буде закрита з Близького Сходу.

 

Сильніше за інших відреагували в Бразилії. Трейдери знизили котирування до 280-285 дол. США/т, CFR з попереднього рівня пропозиції 300-308 доларів. Щоправда цей попередній рівень був спекулятивно завищений, і продажі по такій ціні не відбувались. Нова ціна відразу привабила покупців, і щонайменше 30 тис. тон було придбано.

 

Також знизились котирування у США. Поточна ціна баржевого ринку 276-285 дол. США/т, FOB Новий Орлеан. Котирування на лютий і березень – у більш широкому діапазоні. Торгівля оживила попит серед внутрішніх операторів, які закупили приблизно 50 тис. тон протягом тижня.

 

У свою чергу постачальники поки намагаються утримати попередній рівень ціни. Це майже вдається у чорноморсько-балтійському регіоні. «Гродно Азот» продав 6 тис. тон гранульованого карбаміду по ціні 275 дол. США/т, FOB. Спотових угод у портах Чорного моря не укладалось. Номінально котирування прильованого карбаміду оцінюють на рівні 270-275 доларів. Пропозиція гранульованого карбаміду у портах Росії залишилась 280 дол. США/т, FOB.

 

Весінній попит на сечовину, зокрема у Сполучених Штатах і Бразилії ніби наближається. Однак, світовий ринок карбаміду швидко втрачає поточний попит. Профіцит може швидко зрости. Тому негативні настрої гравців цілком обґрунтовані. Інфоіндустрія очікує послаблення ціни у більшості регіонів виробництва, а на Балтиці це має відбутися швидше за інших через низький рівень завантаження виробництва лютого.

 

Ринок аміачної селітри зараз у Росії преміальний по відношенню до експорту. Постачальники продають лише невеликі надлишки. Нетбек по продажах у Центральну Америку забезпечують ціну нижче 170 дол. США/т, FOB Балтика. Слабка присутність росіян на експортному ринку регіону надало тимчасову перевагу грузинському Руставі Азот. Попит на грузинській товар спостерігається від України, Румунії, Іспанії. Турецькі виробники невзмозі конкурувати, тож вимушені різко знизити ціну – до рівня нижче 200 дол за тону, ФОБ. Інфоіндустрія вважає, що рівень близько 170 доларів зараз є справедливим. Основні закупівлі вже зроблені, тому зміцнення очікувати не варто. Рівно як і падати: ціна і так дуже низька, а сезон внесення ще напередодні.

 

Потреба в КАС у світі зараз мінімальна. Продукт широко використовується у північній півкулі. США, Європа, СНГ у першій половині зими слабо купують продукт. Отже, ціни продовжують знижуватись. На Балтиці і у портах Чорного моря КАС коштує 185-200 доларів ФОБ.

 

Значна подія відбулась на ринку фосфорних добрив. Марокканский постачальник фосфорної продукції ОСР домовився про ціну на фосфорну кислоту з Індією, знизивши її на 18 доларів. Це означає зниження випуску готової продукції, підтримку світової ціни добрив на існуючому рівні а також вплив на регіональний попит на аміак у бік зниження.

 

Інфоіндустрія, спеціально для Agro.FM