Світовий карбамідний тренд червня: протриматись до тендеру

Огляд світового ринку азотних добрив станом на середину червня 2019 р., Михайло Саницький, спеціально для Agro.FM.

 

 

Постачальники карбаміду змогли протримати ринок карбаміду на високому ціновому рівні.

 

Вже другий тиждень тривають розмови, що у другій половині червня Індія повернеться на ринок імпорту і проведе тендер закупівля. Постачання обсягів триватиме у липні і серпні. Офіційно індійська сторона ще не оголошувала про торги. За думкою учасників ринку обсяг закупівлі складатиме до мільйона тон.

 

Такі очікування розігрівають ринок, і ціни на сечовину знову повзуть вгору. В портах Балтійського моря гранульований карбамід нарешті дотягнув у реальних контрактах до 265 доларів за тону, FOB, що на кілька доларів дорожче за верхню межу минулого тижня. Постачальники тестують ринок цінами 270 і 275 доларів за прилу і гранулу, але зацікавлених поки не було.

 

Надзвичайно важливою є ситуація у Північній Африці. По-перше, підприємства давно розпродали майже всі обсяги червня, постійно отримують замовлення на липневі партії, та головне, що багато з них оголосили про зупинкові ремонти агрегатів аміаку і карбаміду влітку. Серед них – єгипетські Helwan, AlexFert, KIMA-2, EFC, алжирські EDEOLA і Sorfert. До речі, виробники в кількох інших країнах світу також зупиняють лінії на ремонт. Отже, Північна Африка стає дефіцитною на карбамід, і ціна за тиждень зросла приблизно на 5 доларів. Діапазон котирувань по реальних контрактах наразі розтягнувся від 280 до 290 доларів.

 

За такими же цінами пропонують карбамід у Перській затоці. Хоча тут постачальники зараз більше обслуговують зобов’язання по тендерах, аніж торгують через спот.

 

Чи буде стрімкий стрибок цін – більш ніж на 5 доларів за тиждень? На наш погляд імовірність цього менша, ніж те, що цього не відбудеться.

 

Тому що все наполегливіше на світовому ринку просувається продукція із Китаю. Ціна, на яку розраховували у Піднібесній – 290 доларів і вище. Вже на рівні 280-285 дол. США/т, FOB, почали кілька тижнів тому торгувати окремі підприємства. І продовжують торгувати. Скоріше за все карбамід із Китаю з’явиться на індійському тендері. Зараз китайці не підіймали ціни. Але за різкого підвищення цінового рівня у Перській затоці, країнах Азії, можливо, навіть у Чорному морі і на Балтиці, китайці масово вийдуть на ринок. Внутрішнього попиту зараз майже нема у Китаї, виробництво працювало на досить високих оборотах – до 70% завантаження. Тому у випадку підвищення світових цін на ринок вийдуть величезні обсяги, які його швидко наситять. І навіть якщо потім інші виробники знов опустять котирування, ринок може і не потребуватиме нових партій. Тому для постачальників було б не менш важливо утриматись не тільки від зниження, але й від значного підвищення ціни.

 

Не слід забувати і про Іран, який готує нові вантажі, у першу чергу в Туреччину. Успішні продажі були і в американського постачальника CF Industries, що реалізував за тиждень два корабля карбаміду на липень і серпень.

 

Отже скоріше за все учасники ринку будуть чекати на проведення і, головне, результати тендеру – без різких рухів. Здорожчання триватиме, але дуже помірне і ситуативне для окремого регіону.

 

Що ж до Чорного моря, то саме тут котирування поки не відреагували зростанням. Навіть відомо про продажі невеличких лотів за нижчою ціною, ніж раніше – 250 доларів. Але можна передбачити, що ціна вирівняється у паритеті до інших регіонів, тим більше що найближчий регіон – Північна Африка зараз дефіцитний.

 

Що ж до інших продуктів азотної групи, то там зміни відбувались хіба що на ринку КАС. Європа, особливо Франція, продовжила закуповувати нові партії, поповнюючи склади після весняного сезону. На Балтиці і у Чороному морях КАС коштує 130-140 дол. США/т, FOB. У Франції – 175-180 євро/т, FCA Руан. Географія постачання до Франції різноманітна. Навіть великі мита не зупинили ввезення товару з Росії, США і Трінідаду.

 

Більше інформації про ринки добрив – в щотижневих оглядах ринку.

 

Михайло Саницький, Інфоіндустрія, спеціально для Agro.FM

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry