Тенденції ринку мінеральних добрив: як отримати максимальну користь. Простими словами основні правила

Інтенсифікація використання земельних ресурсів зростає. Однак, якщо кінцеві показники врожайності в країнах Західної Європи і США радують агрономів своїми значеннями, в нашій країні справа йде інакше. Чому ситуація склалася саме так, як фермерському підприємству допоможуть мінеральні добрива і причому тут брокер – читайте в матеріалі.

Експертну думку щодо використання мінеральних добрив висловив директор Агро Сіті Груп Пономаренко Віталій. Віталій – професіонал з більш ніж 15-річним стажем агронома, експерт в аграрних технологіях та агрострахуванні.

– Навіщо вносити мінеральні добрива? Для чого їх застосовують?

– Майбутній урожай, його якість і кількість безпосередньо залежать від забезпечення належних умов вегетації. Добросовісний господар обов’язково подбає про свої рослини, додавши в ґрунт мінеральні добрива. За своєю суттю ці добрива – промислового походження.

-Застосовують мінеральні добрива для поліпшення властивостей ґрунту і живлення рослин. Добрива бувають прості і комплексні. У складі простих – всього один елемент живлення, до них належить група азотних добрив (сульфат амонію, аміак, селітра, карбамід і ін.), Фосфорних (суперфосфат і ін.) І калійних (калійні солі та ін.). Комплексні мінеральні добрива дещо складніші, вони складаються з двох і більше елементів.

– Коли найкраще вносити добрива в ґрунт, щоб отримати ефективний результат у вигляді високого врожаю?

– Помилковою буде думка, що добрива вносять виключно перед посівом. Взагалі, використання добрив передбачає дотримання технологій вирощування. Щоб максимально підтримати рослину під час всього циклу зростання, слід надавати «допомогу» як при посіві, так і на основному етапі підготовки ґрунту до посіву. І, звичайно ж, не забувати про підгодівлі під час вегетації.

Наприклад, щоб озимі зернові культури порадували підсумковими цифрами, добрива вносять з кінця літа до листопада, в лютому-березні і в травні-червні. Для ярих ж це слід робити з початку весни (березень-квітень) і до початку літа (травень-червень).

– Як краще купувати мінеральні добрива: шукати постачальника або скористатися іншими ринковими пропозиціями?

– Світова практика застосування мінеральних добрив говорить про привабливі цифри – на виході ми маємо 50, а то і 100% надбавки сільськогосподарської продукції. Звичайно, за умови раціональних доз внесення. В Україні ж до використання добрив останнім часом аграрії підходять з іншого боку. Про яку раціональності може йти мова, коли «на п’яти раз у раз наступає» тотальна економія?

Таку політику диктує не особистий вибір фермера, а нинішні умови трансформації земельних відносин. А саме – значний розрив у співвідношенні цін на добрива і подальшої виручки від продажу врожаю.

У цьому світлі часто зустрічаються неприємні ситуації. Намагаючись безпосередньо купити для підприємства «кращий товар за найменші гроші», бізнес стикається з недобросовісними продавцями. Так, мінеральні добрива приходять до закупнику невчасно і відрізняються низькою якістю. Або ви своє замовлення не побачите взагалі – адже на ринку орудує маса ошуканців. Також не забувайте про монополістів, які нав’язують свій товар за завищеними цінами. У підсумку, після бажання заощадити з’являться тільки зайві витрати.

– Яка ваша порада фермерам?

Щоб уникнути зайвих витрат і ризиків в цілому, раціонально звернутися до нового напрямку посередництва між продавцем і покупцем – агробіржі. Я рекомендую купувати на пряму у виробника або експортера. При такій операції аграрій уникає ризиків і отримує товар за найкращою ціною, а головне вчасно і відповідний замовленню.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry