За останній місяць вартість добрив зросла на 40%

У всьому світі ціни на добрива за тиждень зросли майже на 10%, що є найвищим ціновим показником за всю історію. За місяць війни в Україні вартість продукції на світовому ринку добрив підвищилася на 40%.

Зростання цін на добрива посилилося вищими витратами на природний газ, який є критично важливою сировиною для виробництва азотних добрив, на фоні заборони США на імпорт російської нафти та дискусій у Європі про приєднання до ембарго.

У Європі вартість добрив зросла вдвічі. Як приклад Німеччина, де КАС, на даний момент, продається по 1000 євро/т (раніше ціна ледь доходила до 400 євро/т), а карбамід подорожчав з 500 євро/т до 1300 євро/т.

Як зазначає kurkul: «Азотні мінеральні добрива дорожчали весь 2021 рік на тлі зростання цін на природний газ, який є сировиною для їх виробництва. Тому великі європейські виробники, такі як Yara або Borealis, скоротили виробництво добрив. А на початку нинішнього року новим тригером стали проблеми з поставками зі світового ринку як через санкції, так і через експортні обмеження.»

Також подорожчання торкнулося фосфорних та калійних груп. Причина та сама — обмеження поставок на світовий ринок.

 

Інфоіндустрія за матеріалами kurkul

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry