Бізнес на лікарських травах потрібно починати з пошуку ринку збуту

Розпочинати трав’яний бізнес варто лише після чітко визначеного ринку збуту. Експерти також радять заздалегідь домовитись про ціну. Щоб вона було високою, потрібно одразу подбати про сертифікацію.

Спочатку варто визначитися, які лікарські трави можна вирощувати, враховуючи кліматичні умови в регіоні, а також куди і якими шляхами будете збувати сировину. З розгляду цих питань рекомендує починати трав’яне виробнитцво Ігор Корнєв, директор компанії «Фітком». Підприємство близько 20 займається лікарськими рослинами, і зараз спеціалізується на валеріані, ехінацеї, волошці. “Ми нічого не вирощуємо, не уклавши попередні контракти”, – ділиться Корнєв. При цьому бажано і заздалегідь домовитися про ціну.

Висока рентабельність трав’яного виробництва часто привертає аграріїв, але на перше місце потрібно ставити збут. “Наприклад, чебрець – чудова культура, з гектара можна зібрати 2 т сухого матеріал, але отримати прибуток і продати його в Україні вкрай важко, так, у нас чебрець купує тільки одне підприємство – “Галич Фарм”, – навів приклад експерт.

Щоб вигідно продавати лікарські рослини потрібно отримати сертифікацію ISO, GACP і постійно проходити аудит. “Документація та вимоги – це близько 20-30 папок, де описано кожен процес і процедура його виконання. GACP – обов’язковий крок, якщо ви хочете продавати сировину вигідно. В противному випадку це буде не промислове, а аматорське виробництво”.

 

ІА “Інфоіндустрія”

 

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry