Ціна на карбамід виросли на 20% з початку року

В порівнянні з рівнем цін в кінці четвертого кварталу 2023 року, в лютому вони були на 20% вищими.

Росту цін сприяли спад пропозицію на Сході та в Океанії і запити на купівлю добрива в Турції та Європі. 4 січня компанія National Fertilizers Limited (NFL) змогла законтрактувати 0.647 млн тонн карбаміду з 1 млн тонн запланованих. Зазвичай Індія традиційно уникає великих закупок на початку року, та цього разу не вдалося закрити тендер у повному обсязі.

Трейдери в Турції та в Європі почали закривати короткі угоди. В Єгипті за декілька днів ціни піднялися від $330 до $400 за тонну fob. Поступово тенденція розповсюдилась на Ближній Схід, Нігерію та Південно-Східну Азію.

В Південно-Східній Азії почалися проблеми з доступністю великих партій добрив. Це спостерігалося в Індонезії та в Малайзії. В Бінтулу на 60 днів зупинився на ремонт завод Petronas. Значний вплив мають і експортні обмеження в Китаї. Через ранній початок сезону дощів австралійські фермери почали масово скуповувати добрива з Південно-Східної Азії. Востаннє їм це коштувало $390 за тонну fob. Ситуацією вже скористався В’єтнам, який рідко експортує карбамід в значній кількості, та не відмовився від такої можливості зараз.

Європейський ринок хоч і почав проявляти активність, та вона була досить стриманою. Причиною є невисока ціна на газ в Європі, що дозволяє європейським фермерам задовольнятись добривами місцевого виробництва. Проте ціни виросли з $350 до $400 за тонну CFR.

Повідомляє Profercy

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry