На Житомирщині будують сучасний молочний комплекс

Агрофірма «Єрчики» (Житомирська обл.) Будує новий корівник за європейськими технологіями на 800 голів ВРХ. Про це розповів керівник агрофірми «Єрчики» Володимир Дідковський в інтерв’ю «Голосу України». Він зазначив, що будівництво нової ферми обійдеться підприємству в 150 млн грн. «120 млн грн власних вже витратили, ще 30 млн грн обіцяло дати держава, і передумала: сказала, грошей немає», – скаржиться Володимир Дідківський. Тепер, за його словами, доводиться терміново шукати ті 30 млн грн, щоб завершити роботу. Володимир Дідковський зазначив, що вже побудовані нові корпуси корівників з європейських матеріалів і за європейськими технологіями.

Високі, світлі, просторі, вони зовсім не схожі на звичні приземкуваті хліви. Зовнішні стіни зроблені з тонкого матеріалу, який легко пропускає повітря. Корови зігрівають себе самі: приміщення, де вони живуть, утеплювати не бажано – це знижує продуктивність. «У новому корівнику худобу буде пересуватися вільно, спати на теплих підстилках, отримувати якісне харчування протягом доби.

Доїти їх три рази в день в спеціально обладнаному доїльному залі – звідти молоко в холодильник дійде за три секунди. Не буде в новому корівнику ні бруду, ні смороду; за спеціальними технологіями все будуть очищати, по спеціальних трубах все буде зливатися в відстійника ємністю 30 тис. тонн. Через деякий час ті відходи вивезуть на поля як чудові натуральні добрива для підвищення врожаю. «У новому корівнику розмістимо 800 голів худоби, – розповідає власник. – Частину візьмемо своїх, найбільш породистих і продуктивних. Решту закупимо в Данії, про це вже домовилися. Це буде відома чорно-ряба голштинська порода». Доглядати за 800 коровами будуть чотири людини. А якщо врахувати ще й комп’ютерників, зоотехніків, механізаторів, які будуть підвозити корми – на фермі будуть працювати 47 осіб. Джерело http://agroportal.ua

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry