Основні події в сфері захисту та живлення рослин, насінництва

 

Викладено основні та найактуальніші події на світовому та вітчизняному ринках добрив, насіння та засобів захисту рослин за період з 10.06.19 по 14.06.19.

 

 

Новини на ринку добрив

Инвестиции «ЕвроХима» в новые производства составят 2,5 млрд. долларов

Компания «ЕвроХим», Минпромторг РФ и Администрация Ленинградской области договорились о сотрудничестве в реализации новых инвестиционных проектов общей стоимостью до 2,5 млрд долларов.

Общий объём инвестиций в два обсуждаемых проекта может составить около 2,5 млрд долларов. Создаваемые в рамках данных проектов производственные мощности способны выпускать в год 1,2 млн тонн карбамида и 1 млн тонн аммиака, а также до 1,7 млн тонн метанола.

Меморандум заключён в целях стимулирования инвестиционной деятельности в сфере промышленности, с учётом намерений компании «ЕвроХим» реализовать в Ленинградской области масштабные и значимые для социально-экономического развития региона инвестиционные проекты.

Акрон и Ультрамар договорились о перевалке 1,2 млн тонн удобрений в год

В рамках ПМЭФ ПАО «Акрон» и ООО «Ультрамар» подписали договора перевалки и аренды складов в порту Усть-Луга.

Группа «Акрон», один из ведущих вертикально интегрированных производителей минеральных удобрений в России и мире, и логистическая компания «Ультрамар», в рамках Петербургского международного экономического форума заключили долгосрочный договор на перевалку минеральных удобрений объемом более 1,2 млн т в год.

Также компании подписали договор аренды складов в российском порту Усть-Луга. Вместимость четырех купольных складов составит около 140 тыс. т минеральных удобрений, ввод в эксплуатацию намечен на вторую половину 2021 года.Напомним, что в рамках стратегии переориентации уже в прошлом году Группа «Акрон» начала перевалку своей продукции через российский Мурманский Балкерный Терминал, принадлежащий компании «ЕвроХим», и заключила долгосрочный договор на перевалку минеральных удобрений с компанией «Европейский серный терминал», обладающей современным перевалочным комплексом в морском торговом порту Усть-Луга.

Гомельский химзавод планирует выйти на максимум производства в 1 млн т удобрений к 2021 году

Открытое акционерное общество “Гомельский химический завод” планирует выйти на исторический максимум производства в 1 млн т удобрений в физическом весе в год к 2021-му. Такими планами поделились с корреспондентом БЕЛТА на предприятии.
Обозначенные показатели предусмотрены принятой стратегией развития завода до 2030 года. Документ составлен с учетом возможных рисков, включая внутрипроизводственные и внешние факторы.

Установленную планку в 1 млн т удобрений на предприятии считают вполне реальной. Ежегодно наращиваются темпы производства. Так, если ранее на заводе выпускали по 700 тыс. т удобрений в год, то в планах на 2019-й — 912 тыс. т, а на 2020-й — 950 тыс. т. Кадровый и технологический потенциал предприятия позволяет обеспечить обозначенный рост. Этому сопутствуют также гибкая политика, постоянная модернизация и готовность выполнять нестандартные заказы.

Продукция завода востребована на рынках более чем 20 государств. Более 70% удобрений находит потребителя за рубежом. Ежегодно расширяется география поставок, увеличиваются и их объемы. Свыше 50% экспорта направляется в Украину. В числе основных потребителей также Польша, Румыния, Болгария, Венгрия, Литва, Латвия. Небольшие партии продукции уходят во Вьетнам, страны Африки. В нынешнем году Гомельский химзавод заявил о себе на рынках Канады.

Сегодня Гомельский химический завод — один из лидеров по производству удобрений Беларуси и стран СНГ. Производство ОАО «Гомельский химзавод» ориентировано на экспорт, продукция под брендом BelFert зарекомендовала себя далеко за пределами республики.

Американська компанія розглядає можливість виробництво в Україні інокулянтів

Виробник засобів захисту рослин (ЗЗР) компанія TerraMax (США) розглядає можливість запуску виробництва біопрепаратів із захисту рослин в Україні у 2020 році. Про це заявив Юрій Гоголь, генеральний директор представництва «Террамакс Україна» (Київ). Новини на ринку ЗЗР та насіння

Йдеться про виробництво інокулянтів, в основі яких використовуються азоспіріли — природні мікроорганізми, які сприяють зростанню рослин і працюють як фіксатор азоту, тобто збирають азот з повітря і ґрунту та доставляють його в кореневу систему. Відзначається, що даний інокулянт дозволяється застосовувати в органічному виробництві.

На даний момент компанія сертифікувала в Україні на 10 років інокулянти для сої та пшениці (по 2 препарати — рідкий і сухий), також ведуться лабораторні випробування на кукурудзі.

За словами співвласника агропромислової компанії KSG Agro (Дніпропетровська область) Сергія Касьянова, компанія почала співпрацювати з TerraMax 2 роки тому і першою поставила їхні інокулянти в Україні. TerraMax займається виробництвом ЗЗР близько 20 років і займає 5% ринку США.

АМКУ побачив зловживання Group DF монопольним становищем на ринку азотних добрив

Голова АМКУ Юрій Терентьєв повідомив на своїй сторінці Facebook, що згідно попередніх висновків розслідування існують ознаки монопольного становища Group DF та факти, що можуть свідчити про зловживання.

24 травня АМКУ направив 4-м компаніям з групи ДФ, яка належить Фірташу (3 заводи – виробники мінеральних азотних добрив та НФ Трейдінг Україна), попередні висновки за результатами проведеного розслідування. Їх суть:

Вартість газу становить близько 70% в собівартості виробництва аміачної селітри. Саме цей зв’язок між сировиною (газом) і кінцевим продуктом (міндобривами) і став об’єктом зловживань з боку зазначених компаній.

Підприємства групи ДФ купували газ для виробництва добрив у пов’язаних компаній, а потім перепродавали його всередині групи, постійно піднімаючи ціну. Коли ж газ доходив власне до кінцевого заводу-виробника добрив, його ціна була суттєво завищеною, що приводило до завищення вартості азотних добрив.

Додатково до цього, протягом 2017 року мали місце зупинки виробництва, через свідоме не проведення розрахунків за поставки газу. Юридично такі дії можно кваліфікувати як зловживання монопольним становищем через штучне обмеження виробництва добрив.

Відповідь Group DF на обвинувачення в монополізмі з боку голови АМКУ

Офіційна відповідь Group DF щодо обвинувачень у монопольному положенні на ринку азотних добрив і щодо можливих зловживаннь, які виклав на сторінці Facebook голова АМКУ Юрій Терентьєв, була розповсюджена через кілька годин.

В ответ на пост Главы Антимонопольного комитета Украины Юрия Терентьева по поводу предварительных выводов АМКУ по результатам расследования по предприятиям Group DF, Группа заявляет следующее:

Предприятия Группы получили предварительные результаты расследования АМКУ, однако информации, содержащейся в полученных документах,  недостаточно для проведения правовой и экономической оценки сделанных АМКУ предварительных выводов.

Украина импортировала более 1 млн тонн азотных удобрений

По данным Государственной фискальной службы Украины объемы импорта удобрений за пять месяцев текущего года значительно превышают экспорт.

Объемы экспорта аммиака из Украины в январе-мае 2019 года составили 1,508 тыс. тонн на сумму 443 тыс. долл. США, а импорта 165,9 тыс. тонн на сумму 48,4 млн долл. США. Если ранее Турция традиционно была основным покупателем, то в этом году им стала Словакия. В эту страну было отправлено товара на сумму 318 тыс. долл. США, что составляет почти 72% от общего объема. Практически весь импортный товар был ввезен из России.

Удобрений с двумя, тремя элементами (NPK) экспортировано на сумму 3,4 млн долл. США в количестве 3,2 тыс. тонн, импортировано на сумму 350,9 млн долл. США в количестве 839,4 тыс. тонн. В Казахстан поставлено товаров на 1,2 млн долл. США. Россия отгрузила в Украину удобрений на 129,5 млн долл. США.

Міністр Черниш опікується стратегічним для сєвєродонецького «Азоту» об’єктом — підстанцією «Кремінська»

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш разом із заступником голови облдержадміністрації Юрієм Клименком 13 червня ознайомилися з ходом будівництва підстанції «Кремінська».

Реалізація проекту «Нове будівництво ПС 500 кВ «Кремінська» з заходами ПЛ 500 кВ «Донбаська – Донська» та ПЛ 220 кВ «Кремінська – Ювілейна», Луганська область» має стратегічне значення. Підстанція дозволить з’єднати Луганську область із Об’єднаною енергетичною системою України і тим самим забезпечити надійне енергопостачання об’єктів соціальної сфери та промисловості.

Наразі вже завезено і встановлено енергоблоки та встановлено близько 25 км електричних опор. Обладнання, що виготовлено в Кореї, вже перебуває на відповідальному зберіганні в Луганській області та буде встановлено найближчим часом. На будівництво загалом було виділено 1,3 млрд грн.

Зараз єдиним джерелом електроенергії в області є Луганська теплоелектростанція, що розташована у м. Щастя. З огляду на воєнні дії, що тривають вже понад п’ять років, її стала робота постійно перебуває під загрозою.

Centrex приступил к земельным работам на участке проекта Ardmore в Австралии

Centrex Metals Limited сообщил, что земельные работы начались на участке планируемой добычи фосфорного сырья Ardmore Phosphate Rock в северо-восточном штате Квинсленд, Австралия.

В настоящий момент территория подготавливается к поставке оборудования и стройматериалов которые начнут поступать уже в июне 2019 г. Минеральные запасы месторождения оцениваются в 10,1 млн тонн с содержанием 30.2% P2O5. Объем руды в месторождении составляет 16,2 млн тонн.

 

 

Новини на ринку ЗЗР та насіння

Ідентифіковані хімічні речовини, що частково потрапили в р. Рось

10 червня у приміщенні обласної державної адміністрації відбувся пресбрифінг щодо ситуації із потраплянням отрутохімікатів у водойму в Погребищенському районі.

Перший заступник голови ОДА Андрій Гижко підкреслив: «Випадок є злочином, адже в одному із агроформувань області було викрадено близько тонни отрутохімікатів. Злочинці, втікаючи з місця події, не впоралися з кермуванням, внаслідок чого автомобіль з отрутохімікатами перекинувся у водойму в с.Збаржівка Погребищенського району. У результаті ДТП автомобіль спалахнув, тож на місце події одразу викликали підрозділи ДСНС. Відповідно до результатів інвентаризації, на сьогодні повністю ідентифіковані хімічні речовини, які перевозили у мікроавтобусі. Об’єм виявлених речовин становить близько 747 літрів. Це різного класу гербіциди та фунгіциди. Хочу підкреслити, що небезпечних інсектицидів серед цих речовин не було».

Під час пресбрифінгу Андрій Гижко також ознайомив присутніх з переліком ідентифікованих речовин, а також зазначив, що виявлені фунгіциди та пестициди, що використовуються у сільському господарстві, є безпечними для навколишнього середовища.

За даними Держпродспоживслужби на місці події було виявлено 12 пестицидів, з яких 8 – гербіциди, 3 – фунгіциди, 1 регулятор росту рослин. Усі препарати відносяться до 3 класу токсичності.

 

Виявлено нові вогнища поширення карантинних організмів

Інформація щодо виявлення карантинних організмів при проведенні фітосанітарного моніторингу за період з 01.06.2019 р. по 07.06.2019 р.
Для встановлення фітосанітарного стану території країни фітосанітарні інспектори проводять фітосанітарний моніторинг сільськогосподарських і лісових угідь, місць зберігання і переробки рослин та рослинної продукції, пунктів карантину рослин і прилеглої до них території. За вказаний період при проведенні моніторингу та інвентаризації старих вогнищ карантинних організмів державними фітосанітарними інспекторами було виявлено обмежено поширені в Україні карантинні організми: Золотиста картопляна нематода (Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens) та Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.)

Актами обстеження на встановлення фітосанітарного стану та висновками фітосанітарної експертизи засвідчено факти виявлення даних карантинних організмів, видані розпорядження на застосування фітосанітарних заходів для їхнього знищення, а також визначено порядок переміщення об’єктів регулювання в карантинних зонах та за їх межі.

 

Названо найпопулярніші культури у сегменті отримання компенсації вартості насіння

У минулому році 253 підприємства отримали компенсації за придбане насіння вітчизняного виробництва. Сума компенсацій, за інформацією Мінагрополітики, перевищила 6,4 млн грн. Найбільш затребуваними культурами, щодо яких здійснювалися виплати, стали зернові колосові.

«Серед усіх сільгосппідприємств, які скористалися бюджетною програмою, близько 55% фермерів отримали компенсацію на закуплене насіння пшениці і більше 20% отримали відшкодування по ячменю», — розповіла Сюзанна Григоренко, голова Насіннєвої асоціації України.
За її словами, це актуально як для ярих, так і озимих культур. Експерт зазначає, що в сегменті зернових культур висока частка насіння внутрішньогосподарського виробництва, а також гостро стоїть питання застосування сортів старої репродукції.

В цих умовах компенсація дає реальну можливість збільшити якість майбутнього врожаю за рахунок застосування сертифікованого насіння.

 

Важливість фітопатологічного аналізу посівного матеріалу сої у боротьбі з хворобами

Під час вирощування сої слід звернути увагу на комплекс агротехнічних заходів, спрямованих на викорінення або зведення до мінімуму джерел інфекції хвороб.

Першим кроком на цьому шляху має стати вибір сортів із високим рівнем стійкості до найбільшої кількості патогенів, які трапляються на певній території. Використання стійких сортів є одним з найвигідніших і екологічно безпечних заходів захисту, дає можливість скоротити обсяги застосування фунгіцидів і збільшити рівень рентабельності вирощування культури.

Наступним, не менш важливим моментом, є фітопатологічний аналіз посівного матеріалу. Не завжди візуальне оцінювання партії насіння може показати реальну картину зараженості. У більшості випадків доводиться стикатися з прихованою інфікованістю.

 

Vitagro Partner автоматизирует процесс производства семян

Агрохимическая компания Vitagro Partner совершенствует производство семян для аграриев, автоматизируя процесс переработки.

«Наибольшие проблемы в семеноводстве имеем там, где присутствует человеческий фактор. Поэтому мы и решили модернизировать семенной завод, для того чтобы исключить ошибку человека. Машина, которая приезжает с поля, высыпает зерно, которое сразу запускается в переработку», — отметил Николай Сучек.

Общая мощность элеватора, который будет обслуживать семенной завод SEMELITA, оснащенный новейшим оборудованием известной во всем мире компании Cimbria (с. Лесоводы, Хмельницкая обл.), составляет 5 тыс. т. Он состоит из двух силосов емкостью по 1 тыс. т и шести — по 500 т. Кроме того, на заводе работает собственная семенная лаборатория, пробы семян отправляются в начале и в конце процесса.

 

В Рівненській області запровадили карантин по амброзії

Інформація щодо запровадження карантинного режиму по амброзії полинолистій станом на 13.06.2019 року.
Запроваджено карантинний режим по амброзії полинолистій (Ambrosia artemisiifolia L) у Рівненській області на території села Нова Любомирка Олександрійської сільської ради на землях загального користування та узбіччях доріг загальною площею 2 га.

Розпорядження Рівненської РДА від 11.06.2019 р. № 84а.
Фітосанітарні заходи з метою локалізації і ліквідації вогнищ карантинного бур’яну – амброзії полинолистої вказані в додатку до Розпорядження № 84а.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry