Суд США в 23 рази скоротив коменсацію хворому на рак подружжю

Компанії Bayer AG вдалося суттєво скоротити виплати подружжю  захворівшому на рак.

Суддя штату Каліфорнії в окрузі Аламеда в четвер 25 липня скоротив виплату в розмірі понад 2 мільярди доларів до 86,7 мільйонів доларів у справі подружжя Пілліоід, яким встановили діагноз неходжкінської лімфоми.  Суддя визнав компенсацію, присуджену Пілліодам, неконституційно високою. Ще раніше федеральний суддя у Сан-Франциско зменшив вирок понад 80 мільйонів доларів до 25,3 мільйонів доларів у справі Хардемана з подібними звинуваченнями.

Компанія Bayer отримала в спадщину Roundup, коли купила Monsanto.

Суддя вважає, що докази, представлені в ході судового розгляду, підкріплюють висновок журі присяжних про те, що Roundup викликав у Пілліодов розвиток неходжкінської лімфоми, і що Monsanto не проінформував споживачів про потенційну шкоду гербіциду -«Є докази того, що у Монсанто були дані, які не були доступні науковій або медичній спільноті, і що компанія намагалася перешкодити, відштовхувати або спотворювати наукові розслідування та науку».

Єдиної думки з приводу наслідків використання гліфосату, найпоширенішого елемента в гербіцидах, не існує. Міжнародне агентство з дослідження раку вважає речовину «ймовірно канцерогенною», тоді як Агентство з охорони навколишнього середовища (EPA) США стверджує, що гліфосат безпечний при обережному використанні. Ряд регуляторів Євросоюзу також повідомили про відсутність ризиків розвитку онкологічних захворювань в результаті використання цього гербіциду.

Брент Віснер, юрист «Пілліодів», назвав розпорядження четверга головною перемогою для своїх клієнтів, хоча «виплата не справедливо охоплює біль і страждання, які зазнали Альва та Альберта».

Bayer заявляє, що у зменшеня вироку є «кроком у правильному напрямку», але що компанія продовжує стверджувати, що вирок і відшкодування збитків «не підтверджуються доказами на суді та суперечать широкому набору наукових висновків провідних медичних працівників регулятори ».

 Суддя Сміт також спростував пропозицію Монсанто встановити, що адвокати позивачів під час судового розгляду чинили неправомірно, встановивши, що, хоча «адвокат позивача і порушував накази суду, це не призвело до помилки правосуддя».

У найближчі місяці заплановано ще кілька випробувань Раундапу, у тому числі один планується розпочати у серпні в окрузі Сент-Луїс, де знаходиться значна частина бізнесу «Монсанто».

Інфоіндустрія за матеріалами wsj.com