Експерти назвали тактичні кроки для боротьби з АЧС

Знайти шляхи розв’язання ситуації з африканською чумою свиней в Україні — таке завдання ставили перед собою учасники екстрених зборів щодо АЧС, які ініціювала Асоціація свинарів України. До засідання долучилися представники свинарського бізнесу, міжнародних організацій та профільних державних інституцій.

«Африканська чума свиней не вибирає до кого „прийти в гості“ — до великого господарства чи присадибника. Тому у зоні ризику всі. І реагувати теж мають всі», — зазначили присутні.

Обговорювалася низка питань, як стратегічні, зокрема Програма заміщення свинопоголів’я у присадибних господарствах, заборона подвірного забою тощо, так і тактичні кроки. Серед них основний — внесення змін до Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

  Йдеться насамперед про «циркульний» метод визначення неблагополучної (3-ри кілометрової) зони навколо осередку спалаху. Так, незалежно від рівня біобезпеки, господарство, що потрапило у радіус 3х км має повністю ліквідувати поголів’я свиней. Не врятують навіть докази дотримання правил біобезпеки.   Цей крок «тягне» за собою погодження ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, які ще й досі не підписує Регуляторна служба України. Її основний аргумент — документ може негативно вплинути на сектор дрібних свиногосподарств, оскільки, мовляв, лобіює інтереси великих виробників.   Як прокоментували учасники зборів: «Нині маємо ситуацію, коли не великі „знищують“ малих, а навпаки, малі — великих, не дотримуючись правил біобезпеки, сприяючи цим поширенню хвороби».   Представники Мінагрополітики та Держпродспоживслужби, долучені зо заходу, запевнили, що спільно з виробниками максимально сприятимуть підписанню «Інструкції щодо утримання свиней з метою недопущення поширення АЧС».

Асоціація «Свинарі України»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry