Структура імпорту добрив змінилась, є нові лідери серед імпортерів

В першому кварталі 2024 року Україна повністю повторила імпорт добрив минулого року. – 664,8 тис. тон
Це досить вагомий показник, можна констатувати збільшення обсягів імпорту на 0,9%, але значно змінилась структура імпорту та ТОП-20 імпортерів в кожній групі.
З’явились нові гравці, старі змінили тактику, але всім сильно дошкуляли проблеми із відбором проб на кордоні, які, нажаль ще мають місце.
Почнемо з азотних добрив. Обсяг імпорту СКОРОТИВСЯ на 15,8%, склавши 410,98 тис. тон. Тут з’явились нові гравці, а деякі лідери перейшли із імпортерів NPK і PK добрива в важковики по азотним.

Зміни відбулись і в імпорті NPK добрив. Загальний обсяг зріс на 35,09% до 131,7 тис. тон. Це дуже мало і відповідає нормальному обсягу імпорту за місяць для України.

Однак і тут є структурні зміни в рейтингу ТОП-20.

Компанія Ерідон в минулі роки оминала долю імпортера, надаючи перевагу купувати добрива вже імпортовані. До імпортерів повернувся колишній Укрросхім (зараз Укрмінхім) та значно посилили позиції Еліксір Україна, не кажучи вже про лідера – Агросем.
Обсяги імпорту азотно-фосфорних добрив зросли на 66,13% до 106,4 тис. тон. Це також дуже мало, але і тут цікаві зміни.

Ще в 2023 році про окремі компанії в цьому рейтингу нічого не чули, зараз це потужні імпортери. Складність в тому, що велика доля імпорту відбувається за рахунок автологістики. Де безумовним лідером стала компанія Агрохімтехнолоджі.

Сусідній сегмент суперфосфатів мі відокремили для розуміння на скільки він обвалився, а це аж 36,3%. Обсяг імпорту суперфосфатів за квартал склав 2,465 тис. тон.
Але лідери теж є і ними стали наступні компанії:

Щодо імпорту калійних та фосфорно-калійних добрив, то тут зростання в 51,8% відбулось за рахунок відкриття нових джерел товару (Йорданія та Ізраїль). Товар оцінили українські фермери і лідерами стали:

Весь обсяг імпорту калійних незначний – всього 16,386 тис. тон. Тим не менш, ситуація на ринку калію підказує нам, що скоро ці цифри значно зростуть.

ІА Інфоіндустрія готує аналітичний матеріал для дискусії по ринку добрив, яка відбудеться на Уманській Агрохімічній Конференції “Добрива-нове завтра” 29-30 травня 2024 року. Запрошуємо до участі та до дискусій.

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry