В певній мірі хвороби рослин поширені повсюдно

На переважній території країни в першій половині звітного періоду спостерігалася тепла, суха та сонячна погода, в другій половині зі зміною повітряних мас відбулися різкі зниження температури. В поліських та лісостепових областях відмічалися перші приморозки на висоті 2 см від поверхні ґрунту інтенсивністю від нуля до -2°С, місцями до -5°С. Опади проходили в окремі дні у вигляді невеликих і помірних дощів, відмічались ранкові тумани.
Повсюди на падалиці пшениці виявляють ураження рослин борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, подекуди бурою листковою іржею, іншими хворобами, які є джерелом інфекції для посівів озимих зернових. Варто мати на увазі, що вищезгадані збудники хвороб уражуватимуть передусім нетоксиковані сходи культури, які потребуватимуть хімічного захисту.

Альтернаріозом, фомозом, пероноспорозом уражено 2-10% рослин ріпаку (Вінницька, Волинська, Кіровоградська, Миколаївська, Рівненська, Тернопільська, Черкаська та інші обл.).

Повсюди на кукурудзі поширені гельмінтоспоріоз, пухирчаста та летуча сажка, осередково на 1-8% качанів обліковують фузаріоз та бактеріоз. Запас шкідливих організмів обмежується збиранням за низького зрізу (не вище 10 см), післязбиральним обробітком ґрунту, доведенням насіннєвого матеріалу до відповідних кондицій.
На незібраних площах цукрових буряків церкоспорозом, фомозом, пероноспорозом уражено від 2 до 18% рослин. Погодні умови сприяли подальшому ураженню коренеплодів переважно гібридів іноземної селекції бурою, хвостовою гнилями, дуплистістю, паршею.

На 10-27% рослин соняшнику спостерігається септоріоз, фомоз, пероноспороз, іржа, 2-6% біла та сіра гнилі.

Слизистим та судинним бактеріозами, фомозом охоплено 2-8% качанів капусти.

Інфоіндустрія за матеріалами Держпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry