Заморозки – неприємна особливість українського клімату

Травневі заморозки не є екстремальним явищем, заморозконебезпечний період в Україні триває до 20-25 травня. Про це повідомила начальник відділу агрометеорології українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко.

«Це особливості нашого клімату. Насправді такі холоди не є аж таким екстремальним явищем. За багаторічними даними спостережень метеорологічних станцій, заморозконебезпечний період в Україні триває до 20-25 травня. Це ті кінцеві дати, в які будь-коли за період спостережень фіксувалися заморозки», ― зазначила Тетяна Адаменко.

«Просто останніми роками, десь протягом десяти років, не спостерігалися такі жорсткі заморозки саме у квітні й травні. Ми просто відвикли від цього. Бувало й таке, що на Київщині були заморозки і на початку червня. Це був, здається, 2003 рік. А в 1999 році внаслідок заморозків Україна втратила мільйон гектарів озимої пшениці. Озимі культури витримують низькі температури, морози. Але тоді був дуже теплий квітень, на початку травня вже був сформований колос. І зниження температури до 10–15 градусів морозу в травостої спричинило загибель колосу», ― додала вона.

За словами експерта, у 2000 році теж були заморозки на початку травня такої ж інтенсивності, але з огляду на те, що не був ще сформований колос на озимих, не було і пошкоджень.

«Тож нинішні холоди ― неприємне явище, але не унікальне. Просто весняні процеси цього року розпочалися рано, наприкінці лютого. Березень був дуже теплий. Плодові накопичили багато тепла і дуже рано зацвіли. І постраждали», ― підсумувала пані Адаменко.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry