40% імпортної капусти в Україні ввозиться з Македонії

Вже за кілька тижнів в супермаркетах і на базарах від гігантичного Шувару до точок на коробках біля метро з‘явиться молода капуста. Протягом останніх років ця перша капуста приїздить до нас з Північної Македонії.

Про це пише Інфоіндустрія з посиланням на Фейсбук сторінку Тараса Качки, заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

40% імпортної капусти в Україні – це саме македонська капуста. (При цьому весь імпорт (15 тис. тон) менше 5% від внутрішнього виробництва в 1,7 млн.тон), розповів чиновник.

За словами Качки, за минулий рік наш товарообіг з Північною Македонією склав 96,3 млн доларів, з яких 80,7 припадає на експорт з України до Північної Македонії.

“Сьогодні поговорили з аграрним міністром Північної Македонії Arjanit Hoxha про оновлення угоди про вільну торгівлю. На порядку денному перехід на діагональну кумуляцію Панєвромед і подальше обопільне зниження мит”, – повідомив він.

Угода про вільну торгівлю з Північною Македонією, який цього літа виповниться 20 років, важлива також для регіональної політики щодо Балкан.

“З частиною країн регіону ми маємо режим вільної торгівлі через Угоду про асоціацію з ЄС. З Північною Македонією і Чорногорією маємо двосторонні угоди про вільну торгівлю. І зажди готові для розмов про лібералізацію торгівлі з Сербією, Боснією і Герцоговіною та Албанією”, – наголосив Качка.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry