Агробізнес Kernel тепер у Клубі

До асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” долучилась компанія  Kernel – найбільший в Україні виробник та експортер зернових, лідер світового ринку соняшникової олії.

В особистому інтерв’ю директор Агробізнесу Kernel Ігор Чикін розповів про основні виклики, що постали перед компанією з початком війни та шляхи їх подолання, а також поділився планами розвитку Kernel на найближче майбутнє.

Матеріал подається частково.

Розкажіть про історію створення та структуру діяльності компанії Kernel на українському ринку.

Kernel працює на українському ринку з 1995 року. За 28 років динамічного розвитку компанія наростила земельний банк до 363 тис. га та збільшила обсяги агровиробництва до понад 2 млн тонн. Серед активів Kernel — олійно-екстракційні заводи з переробною потужністю 3 млн тонн/рік та потенціалом збільшення ще на 1 млн, мережа елеваторних комплексів з можливістю одночасного зберігання 2,3 млн тонн, власний парк вагонів-зерновозів, морські та річкові термінали з щорічним обʼємом перевалки понад 10,5 млн тонн. Сьогодні компанія — найбільший в Україні виробник та експортер зернових, лідер світового ринку соняшникової олії, що постачає свою продукцію до понад 80 країн світу.

Також Kernel є лідером із запровадження інновацій для агропромислового комплексу України. Ми застосуємо IT-технології на всіх етапах — від вирощування сировини до реалізації готової продукції. На сьогодні багато процесів автоматизовані. І навіть більше – певними розробками і технологічними рішеннями ми готові ділитися з ринком, і не лише аграрним.

Ще одним із напрямків діяльності компанії є впровадження проєктів «зеленої» енергетики з переробки біомаси в енергію для забезпечення виробничих активів.

Поділіться майбутніми планами діяльності компанії. Чи є перспективи на розширення, залучення інвестицій?

Kernel взяв курс на збільшення обсягів переробки. Ми плануємо найближчим часом завершити наш найбільший інвестиційний проєкт і запустити Старокостянтинівський олійно-екстракційний завод. Він стане першим активом компанії на заході України та найпотужнішим серед функціонуючих, адже може переробляти 1 млн тонн насіння соняшнику щороку. Нарощення переробних потужностей всередині країни — це не тільки про створення нових робочих місць і систематичне наповнення бюджетів усіх рівнів податками, а й про стимули для місцевих фермерів збільшувати виробництво культур.

Додатково Kernel інвестував у придбання логістичних активів у портах Чорноморськ і Рені для підвищення стійкості бізнесу з переробки олійних культур. Однак в нинішніх непростих умовах визначальним фактором залишається можливість стабільного експорту продукції з доданою вартістю.

Якими є ваші очікування від членства і співпраці з асоціацією “Український клуб аграрного бізнесу”?

Сподіваємося, що разом із іншими учасниками асоціації зможемо ефективніше реагувати та вирішувати виклики сьогодення, які стосуються роботи нашої галузі, включно з розробкою нормативно-правової бази, питаннями держпідтримки, оподаткування тощо. УКАБ  об’єднує провідні компанії агроіндустрії, що дає змогу потужніше підходити до вирішення спільних проблем, а також дозволяє обмінюватися досвідом зокрема у напрямках щодо земельних відносин, дистрибуції ЗЗР, роботи на ринку добрив та агротехнологій. Експерти Kernel вже долучились  до відповідних комітетів спільноти.

Сьогодні професіоналам, як ніколи раніше, потрібно об’єднуватися, адже в усіх агровиробників спільна мета – у надскладний для країни час забезпечити стабільність агробізнесу – одного із провідних секторів економіки України. Важливо, що УКАБ відкрив європейський офіс у Брюсселі. Цей крок допоможе ефективно представляти інтереси українського бізнесу у рамках процесів євроінтеграції.

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry