Актуальна інформація про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур

Тепла та переважно сонячна погода звітного періоду була сприятливою для активної життєдіяльності фітофагів у озимих культурах та позитивно вплинула на їх розвиток.Повсюди у посівах озимих зернових колосових культур розвиваються та в допороговій чисельності шкодять хрестоцвіті блішки, злакові мухи (шведські, гессенська, чорна пшенична, опоміза), попелиці, цикадки. Рослини озимих колосових культур здебільшого знаходяться у фазах сходи – 3-й листок, початок кущення.

В степових, подекуди лісостепових областях у посівах озимої пшениці, розміщених здебільшого після стерньових попередників, личинки хлібного туруна (жужелиці) за чисельності 0,5-2 екз. на кв.м пошкодили 2-4% рослин. Також, у посівах розвиваються та живляться гусениці озимої совки, які чисельністю 0,3-2 пошкодили до 3% рослин.

Подекуди на ранніх загущених посівах озимих пшениці та ячменю відмічається слабкий розвиток борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, кореневих гнилей. За порогової чисельності личинок туруна у фази сходи – 3-й листок озимої пшениці 1-2, початок кущення 2-3 і більше та 2-3 екз. на кв.м гусениць озимої совки проводять крайові або суцільні обробки посівів дозволеними до використання інсектицидами.

Суха тепла погода сприяла інтенсивному розвитку хрестоцвітих блішок на озимому ріпаку, за чисельності 1-3, макс. 4-5 екз. на кв.м (Житомирська, Луганська, Черкаська обл.) пошкодили 2-8% рослин у слабкому та середньому ступені. Несправжні гусениці ріпакового пильщика пошкодили до 10% рослин за чисельності 0,5-2 екз. на кв.м. Осередково шкодять ріпаковий листкоїд, капустяна попелиця, гусениці озимої, листогризучих совок та біланів. На 5-10% площ культури альтернаріозом, пероноспорозом, фомозом, осередково циліндроспоріозом охоплено 1-10% рослин (Запорізька, Кіровоградська обл.).

Інфоіндустрія за матеріалами Держпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry