Азіатське зростання цін на добрива неминуче відобразиться на Україні

Настрої на ринку добрив в усьому світі залишалися песимістичними.

Конкретних новин про наступний індійський тендер протягом тижня не було і тільки в четвер 28 веерсня поширювалися повідомлення про те, що тендер очікується незабаром, можливо, вже в п’ятницю чи суботу або принаймні на початку наступного тижня. Свіжий імпорт потрібен, оскільки індійській RCF вдалося отримати лише 525 000 тонн у тендері на закупівлю минулого тижня. Щоб Індія була комфортною для сезону рабі, який триває з жовтня по грудень, цьому великому імпортеру, за оцінками, знадобиться ще 2 мільйони тонн сечовини в 4 кварталі.
Натомість, цього тижня попит у Бразилії залишався низьким на ринку, який переповнений імпортом з усіх країн, включаючи країни, під які потрапили санкції, такі як Іран і Венесуела. Лайнап (перелік кораблів в портах) цього тижня показує, що у вересні в бразильські порти має надійти трохи більше 1 мільйона тонн, а в жовтні вже очікується 510 000 тонн сечовини. Ці цифри свідчать про те, що минулого місяця імпорт зріс, оскільки цифри за вісім місяців показали падіння на 11% до 3,93 мільйона тонн порівняно з 4,43 мільйона тонн у січні-серпні 2022 року (повідомляє Фертекон). У 2022 році Бразилія імпортувала трохи більше 7 мільйонів тонн, тому, дивлячись на цифри лайнапів можна побачити, що Бразилія імпортує 6,5 мільйонів тонн принаймні до жовтня. Спотові ціни знизилися до $390-405/т CFR, оскільки деякі з плаваючими вантажами ліквідували позиції, порівняно з $395-415 CFR минулого тижня.

Європейський попит на сечовину залишився на задньому плані, оскільки покупці не збираються робити запаси напередодні весняного сезону 2024 року, побоюючись зберігати дорогі запаси, якщо ціни знизяться. Попит у Франції залишався практично відсутнім, оскільки імпортери чекали цінового напрямку від наступного тендеру в Індії, а з іншого боку ціни на аміак продовжували значно зростати цього тижня. Спотові ціни у Французькій Атлантиці цього тижня знизилися приблизно на 10 євро/т через відсутність інтересу до купівлі до 420-430 євро/т, FCA, цього тижня. Ціна на аміак в порту Тампа (США) зросла на 185 дол. США/т до 575 дол. США/т (рамкові контрактін ціни дя поставки на жовтень). Цей фактор ще може зіграти на заагльне зростання цін на ринку, але попит на азот не вожвавлявався.
У США баржі з сечовиною NOLA також знизилися у вартості, оцінивши її на рівні $370-418 дол. США/т, FOB, що нижче на 20 дол. США ніж минулого тижня. Розмови про неминучий новий тендер в Індії сприяли зменшенню ліквідності, а також зниженню цін на продаж барж цього тижня після завершення попереднього тендеру в Індії.

Час буде найважливішим фактором у вирішенні майбутніх цін на сечовину. Якщо, як і очікувалося, Індія негайно проведе тендер для своїх потреб у сечовині, ми побачимо, що цей попит підтримає ціни. Якщо Індія зачекає кілька тижнів, перш ніж вийти на ринок, ми, ймовірно, побачимо деяке погіршення цін, перш ніж основні ринки, такі як Бразилія, США та Європа, повернуться на ринок.

Як зазначають аналітики ІА Інфоіндустрія для України кон’юнктура ринку залежить від ринка країн ЄС. Саме європейський ринок активно купував селітру і чутливо реагує на зміну цін аміаку в Світі. Однак, осінній сезон відіграно і на наступний сезон (весна 2024) вже очікувались меньші ціни, аграрії в Європі взяли паузу і не квапляться із закупками на склад.

Запрошуємо на Вінницький агрохімічний форум 1-3 листопада

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry