BASF запустив новий суперкомпьютер для своїх досліджень

BASF повідомив про запуск нового потужного суперкомп’ютера, що має продуктивність 3 петафлопси (флопс – це здатність виконувати одну операцію з плаваючою комою в секунду).
Короткий екскурс: для обробки та аналізу великих масивів даних використовувати звичайні комп’ютери неможливо. Їх робота тривала б десятиріччями, тому отримані результати були б давно неактуальними. Тому для таких тяжких задач будують комп’ютери, що за розміром та енергоспоживанням нагадують невелику фабрику. Більшість корпорацій та великих наукових закладів мають свої власні потужні обчислювальні системи. Для оцінки продуктивності таких машин використовують своєрідну одиницю – FLOPS, а точніше, петафлопси (1 петафлопс – це 1 000 000 000 000 000 флопс).

Найпотужніший суперкомп’ютер має 1 194 петафлопси потужності, тоді як нова машина BASF Quriosity може похизуватись трьома петафлопсами. Проте саме такі машини найбільш популярні. Подібна за потужністю до Quriosity система під назвою Mistral (3.01 петафлопси), що належить Німецькому центру кліматичних обчислень, знаходиться на 240 місці в топі світових суперкомп’ютерів у найбільш актуальному рейтингу.

Попередник Quriosity мав потужність 1.75 петафлопси, тому в ТОП-500 він взагалі не потрапив, але свою роль виконував гідно. Він допоміг значно скоротити час на розробку нових молекул та хімікатів. Проте його досягнення призвели до того, що кількість таких завдань невпинно зростала, ось і прийшов час “розширятися”.

Новий Quriosity вироблений HPE на базі процесорів AMD, що робить його білою вороною в світі суперкомп’ютерів, більшість з яких виконані на базі процесорів Intel. А попередній комп’ютер буде відправлений на відновлення.
Використані матеріали Agropages

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry