Частка Узбекстану в експорті українського цукру у травні становила понад 72%

Узбекистан в травні поточного маркетингового року (2017 / 2018МГ, вересень-серпень) був основним імпортером українського цукру — 72% загального обсягу експорту. В цілому, за травень вітчизняні виробники поставили на зовнішні ринки 54 тис. тонн цукру, що на 29% більше, ніж в попередньому місяці.«Основним імпортером українського цукру в травні знову став Узбекистан — 72%. Також, 11% постачань було здійснено в Великобританію, 5% — Азербайджан, 4% — Молдову», — зазначила голова аналітичного відділу «Укрцукор» Руслана Бутило.

Як зазначається, за дев’ять місяців 2017/2018 МР експортовано 433,3 тис. тонн цукру, що на 36% менше, ніж за аналогічний період попереднього року. «Минулорічний рекордний обсяг експорту цукру був пов’язаний зі сприятливою кон’юнктурою світового ринку, однак в цьому році ситуація дещо змінилася і профіцит солодкого піску оцінюється майже в 10 млн тонн. Тому не варто чекати високих цін ні в поточному, ні в наступному сезоні», — пояснила експерт.

Як повідомлялося, посівні площі під цукровим буряком в поточному році становлять 280 тис. га, що на 13% менше, ніж в минулому. За прогнозами асоціації, виробництво цукрових буряків зменшиться орієнтовно на 10% і буде коливатися в межах 13,1 млн тонн. Відповідно, виробництво цукру складе близько 1,75 млн тонн, що на 17% менше нинішнього показника. У сезоні буде працювати близько 40 цукрових заводів.

ІЦ УАК за матеріалами agroinsider

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry