Чи вплине зниження цін на калій в Польщі на продаж добрив в Україні

Серпень минає, а з ним і літо. Польські аграрії ще збирають врожай і сіють нові озимі культури. Тим часом, навіть, попри активний сезон, калійні добрива з кінця липня знизились в ціні в Польщі, Словаччині та Угорщині. Для України це особливо важливо, адже більшу частину калійних добрив вітчизняні аграрії отримують через Польщу.

Відносно високі ціни в Польщі тримались останні два роки через санкції проти російських і білоруських виробників. Польський журнал Farmer проаналізував ціни дистриб’юторів з доставкою в господарство.

Калійна сіль, або ж хлорид калію – популярне і донедавна дешеве добриво, що містить аж 60% К2О. На ринку Польщі калійна сіль представлена в кристалічному і гранульованому вигляді.

В середньому одна тонна калійної солі зараз коштує близько 2500 злотих. Для порівняння, на початку серпня ціна була на рівні 2900 злотих/т. Ціни у окремих дистриб’юторів дуже різноманітні, як і на багато інших добрив. Можна знайти калійну сіль нижче 2000 злотих/т, але так само є ще ціна й 3500 злотих/т.

Ще одне популярне калійне добриво, на доступність якого ми звернули увагу, — КорнКалі. З хімічної точки зору це суміш хлориду калію, сульфату магнію та оксиду натрію. Таке добриво містить 40% K2O, 12,5% SO3, 6% MgO і 4% Na2O.

Отже, це калієва сіль, збагачена сіркою та магнієм. Наразі, в середньому фермери платять близько 2000 злотих за тонну KornKali, ціни без змін. Ціни на KornKala більш рівномірні, ніж на калійну сіль, і, за винятком невеликих винятків, коливаються від 1700 до 2500 злотих/т. Це предусім завдяки тому, що джерело поставок одне – Німеччина.

Залежно від виробника сульфат калію містить 50% K2O і 40-45% SO3. Добриво ще є в наявності не менш ніж у половини дистриб’юторів в Польщі. В більшості випадків добрива упаковані в мішки по 25 або 50 кг. В середньому одна тонна сульфату калію зараз коштує близько 5500 злотих, що на 500 злотих/т більше, ніж на початку місяця.

Нітрат калію, також відомий як нітрат калію через вміст азоту, також є дорогим рішенням. Таке добриво містить близько 46% K2O і 13-14% N. Нітрат калію є лише у третини дистриб’юторів і в кожному випадку добриво пропонувалося лише в мішках по 25 кг. В середньому одна тонна нітрату калію зараз коштує близько 5400 злотих. Для порівняння, на початку місяця це було 6 тис. зл./т (-10%).

Таким чином ціни на калійні добрива в Польщі знизились, подекуди на 10-14%. Для України це означає, що вже в вересні ми побачимо корегування ціни по PK та NPK добривах.

Поки що український аграрій віддає перевагу азотним добривам в корзині закупівель на осінь 2023-весну 2024. Очікувати зростання попиту на калійні при діючій кон’юнктурі не варто. Ціни дійсно знизяться, та чи зростуть продажі?

Інфоіндустрія з використанням матеріалів FARMER.PL

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry